Znaczenie właściwego uszczelniania okien

Wymiana okien w domu czy mieszkaniu to najczęściej dość kosztowna inwestycja. Dodatkowo, dochodzi jeszcze bałagan związany z ich instalacją. Dlatego też chyba każdy z nas decydując się na ten krok chciałby, by nowe okna na długie lata zapewniły nam w domu komfort i ciepło.

Jednak by tak się stało, ważne są nie tylko parametry samych okien ale również prawidłowe ich uszczelnienie.

Podczas wyboru nowych okien do naszego domu bądź mieszkania, dla wielu z nas bardzo istotnym czynnikiem są ich właściwości izolacyjne, które mają zagwarantować nam ciepło w domowym zaciszu. Jednak warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze okna nie uchronią nas przed utratą energii w przypadku nieprawidłowego ich uszczelnienia. Błędy popełnione już na etapie montażu mogą bowiem prowadzić do stworzenia miejsc, przez które ciepło, zamiast służyć domownikom będzie swobodnie ulatywało na zewnątrz, nie tylko obniżając nasz komfort życia, ale również odbijając się negatywnie na rachunkach za ogrzewanie.

Wysokiej jakości pianki poliuretanowe, używane do montażu oraz uszczelniania okien posiadają jednolitą, zamkniętą strukturę komórek, dzięki czemu posiadają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej, skutecznie chroniąc nas przed wpływem aury.

Trzeba pamiętać bowiem o tym, że wykonane podczas montażu uszczelnienie trudno będzie ewentualnie poprawić, dlatego też warto zwrócić uwagę zarówno na pracę ekipy jak i użyte materiały, które mają stać na straży naszego komfortu we własnym domu – mówi Tomasz Mazurkiewicz, specjalista ds. produktu w firmie Den Braven.

Stojąc przed koniecznością wymiany okien warto pamiętać o słowach eksperta z firmy Den Braven. Brak zapewnienia odpowiedniego uszczelnienia przestrzeni w około montowanych okien nie tylko ochroni nas przed wiejącym wiatrem i wilgocią. Pozwoli nam to również uniknąć problemów i dodatkowych kosztów, jakie mogą wiązać się z koniecznością dokonania poprawek.

Znaczenie właściwego uszczelniania okien

opracowanie: Redakcja, źródło: Den Braven

Dodaj komentarz