Żaluzje – pionowe czy poziome

Żaluzje to współcześnie znacznie więcej niż tylko rozwiązanie służące zaciemnianiu pomieszczeń. Dziś stanowią elegancki element wystroju, który w elastyczny sposób można dobrać do indywidualnego charakteru przestrzeni mieszkalnej i biurowej.

Żaluzje - pionowe czy poziome

Obecnie większość zamówień w przypadku profesjonalnej dekoracji okien, stanowią właśnie systemy oparte o żaluzje – podkreśla Patrycja Ostaszewska, projektantka wnętrz i ekspert z firmy Dormax Design, największego producenta systemów zaciemnień wnętrz z napędem elektrycznym w Polsce.

Styliści chętnie wybierają żaluzje, ponieważ dają one praktycznie niegraniczone możliwości aranżacji przestrzeni – okno może nabrać zarówno tradycyjnego, jak i bardzo nowoczesnego, wręcz minimalistycznym stylu i charakteru. Ciekawy efekt uzyskuje się m.in. dobierając niestandardowe szerokości żaluzji. Te najszersze umożliwiają pokrywanie w efektowny sposób dużych, nietypowych powierzchni.

 

Pionowe, poziome, a może panelowe?

Wbrew powszechnej opinii żaluzje nie muszą być tylko poziome. W zależności od potrzeb można dobrać żaluzje pionowe, które szczególnie dobrze sprawdzą się przy dużych oknach. Warto także przyjrzeć się tzw. panel trackom, czyli żaluzjom panelowym. Te z kolei zaskakują swoją innowacyjnością i mogą służyć nie tylko zaciemnieniu okien, ale także w ciekawy i szybki sposób pozwalają zaaranżować pomieszczenie.

Żaluzje - pionowe czy poziome

Różnorodność materiałów

Bogactwo materiałów, z których wykonane są żaluzje, jest imponujące. Wybierać można m.in. w wysokiej jakości tkaninach, drewnie, metalach, a także w naturalnej skórze i PCV. Dzięki ostatniemu uzyskamy efekt mrożonego szkła z lekko rozproszonym światłem.

Dziś wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego w jakim stylu chcemy urządzić dane wnętrze oraz od indywidualnych preferencji kolorystycznych. Nie trzeba się już ograniczać do nudnych odcieni szarości i naturalnego koloru aluminium – paleta barw to ponad 1000 różnych odcieni kolorystycznych i wiele tysięcy kombinacji kolorystycznych. Dla koneserów przygotowano zestaw wyjątkowych kolorów takich jak: jak fortepianowa czerń, barokowa miedź oraz stare złoto.

 

Do wnętrz z charakterem wybrać można także żaluzje z fakturą np. wylepiane nagłówkami gazet, pokrywane brokatem, czy też specjalnie postarzane. Inną opcją są żaluzje tkaninowe w tysiącach gotowych wzorów lub z własnoręcznie zaprojektowanym printem.

Dormax Design umożliwia nadruk na tkaninach stosowanych w dekoracji okien dowolnie wybranych wzorów, zdjęć i grafik, także własnoręcznie wykonanych – podkreśla projektantka wnętrz Patrycja Ostaszewska.

Dzięki temu każde rozwiązanie z dziedziny zaciemnień wnętrza z wykorzystaniem żaluzji staje się niepowtarzalne Co więcej, można je wykończyć wieloma dodatkami np. ozdobnymi, wysadzanymi kryształami Svarowskiego obciążnikami i uchwytami.

Współczesne żaluzje to połączenie nowoczesnego wzornictwa z efektownym wyglądem. Dzięki nim łatwo uzyskamy odpowiedni stopień zaciemnienia wnętrza, i jednocześnie wprowadzimy ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, które całkowicie je odmieni. Czy więc nie warto wyzbyć się stereotypowego myślenia o żaluzjach? Oczywiście, że tak! W ten sposób odmienimy naszą przestrzeń w zgodzie z najnowszymi trendami, a także zainspirujemy przyjaciół i znajomych.

Dodaj komentarz