Żaluzje fasadowe – stylowa alternatywa dla rolet

Rolety zewnętrzne to obecnie najpopularniejszy sposób na wykończenie okien. Do dyspozycji jest jednak jeszcze jeden system – żaluzje fasadowe. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd to właśnie one wybierane są dzisiaj coraz częściej. Co warto wiedzieć na temat żaluzji na fasadę budynku? Gdzie je zamówić?

Czym są żaluzje fasadowe, czyli zewnętrzne?

Zazwyczaj żaluzje kojarzą się z osłonami montowanymi wewnątrz domu, jednak dostępne są one również w jeszcze jednym wariancie – zewnętrznym.

Zewnętrzne, czyli fasadowe żaluzje to aktualnie jeden z dostępnych sposobów, obok rolet zewnętrznych, by zabezpieczyć okna od strony zewnętrznej. Montowane są bezpośrednio przy oknach, a także mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Podobnie jak rolety chowają się w skrzynkach, które mogą być zamontowane na zewnątrz lub też wbudowane, aby były niewidoczne.

Szeroka gama kolorów powoduje, że żaluzje fasadowe mogą być dopasowane do budynków o każdym stylu architektonicznym. Wśród najpopularniejszych kolorów najczęściej wybierana jest ponadczasowa szarość, która doskonale komponuje się z nowoczesnymi budynkami.

Żaluzje fasadowe – dlaczego warto je wybrać?

Montaż żaluzji fasadowych ma wiele zalet, dlatego też są one obecnie kupowane coraz częściej – także jako zamiennik dla rolet ze względu na swój atrakcyjny wygląd.

Wśród najważniejszych korzyści wynikających z instalacji żaluzji fasadowych warto wymienić:

  • Nowoczesny wygląd osłony – stanowi świetną alternatywę dla rolet zewnętrznych.
  • Właściwości antywłamaniowe – żaluzje fasadowe także dostępne są w wariancie antywłamaniowym, dlatego zabezpieczają budynek przed włamaniami i kradzieżami.
  • Łatwa kontrola poziomu nasłonecznienia – za pomocą żaluzji można o wiele łatwiej kontrolować ilość światła wpuszczaną do wnętrza.
  • Dodatkowa izolacja termiczna – zewnętrzne pozwalają na poprawę parametrów termoizolacyjnych budynku, chroniąc go przed nadmiernym wychłodzeniem lub nagrzaniem.
  • Różne opcje sterowania – mogą być sterowane ręcznie lub mogą być wyposażone w napęd. Istnieje także możliwość włączenia ich w nowoczesny system BMS – inteligentnego budynku.
  • Długa żywotność – żaluzje zewnętrzne produkowane są z wytrzymałych materiałów, dlatego mogą posłużyć na wiele lat.

Gdzie można zamówić żaluzje fasadowe?

W produkcji, sprzedaży i montażu żaluzji zewnętrznych specjalizuje się dzisiaj sporo firm, które mogą wtedy zapewnić swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę.

Gdy chodzi o osłony jak żaluzje fasadowe Śląsk to region, w którym działa wiele firm zapewniających kompleksową obsługę w realizacji osłon tego typu na wymiar. Z dostępnymi usługami klientów można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych.

Dodaj komentarz