Zalety technologii STV

Wielkogabarytowe konstrukcje oraz minimalizm formy bez wątpienia królują we współczesnych trendach architektonicznych. Takie innowacyjne rozwiązania nie tylko sprawią, że nasz dom będzie stylowy i nowoczesny, ale dostarczy także mnóstwo naturalnego światła, które podkreśli piękno naszego wnętrza, a także poprawi samopoczucie. Aby bez obaw można było stosować duże przeszklenia, konstrukcje muszą być funkcjonale, solidne i przede wszystkim bezpieczne. Dlatego materiały w parze z technologią produkcji muszą tworzyć najwyższej jakości produkty. Przy wielkogabarytowych konstrukcjach z pewnością pomocna będzie technologia STV.

Tradycyjne szklenie

Standardowa technologia szklenia polega na tym, że pakiet szybowy umieszczany jest na specjalnych podkładkach, oraz dociśnięty do profilu za pomocą listwy przyszybowej. W takiej sytuacji szyba nie jest trwale połączona z profilem. W standardowych wymiarach okiennych tradycyjne szklenie jest absolutnie bezpieczne, natomiast przy konstrukcjach wielkogabarytowych warto zastosować inne rozwiązanie. Innowacyjna technologia STV, polega na szkleniu statycznym na sucho, dzięki której za pomocą dwustronnej taśmy pakiet szybowy zostaje przyklejony do profilu skrzydła, przy jednoczesnym zastosowaniu tradycyjnych podkładek. Trwałe sklejenie pakietu szybowego z profilem skrzydła sprawia, że statyka przenosi się na skrzydło, dzięki czemu poprawia stabilność całej konstrukcji. Takie rozwiązanie umożliwiałoby tworzenie konstrukcji bez zastosowania stali  w skrzydle. Natomiast przy jednoczesnym zastosowaniu technologii STV i stali w skrzydle w dużym stopniu zwiększy stabilność konstrukcji.

Zalety technologii STV

Technologia STV nie tylko poprawia stabilność konstrukcji na całym obwodzie ale idealnie zabezpiecza narożniki. Takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko opadania skrzydła dzięki temu, że ciężar jest równomiernie rozkładany na całe skrzydło. Wówczas częsta regulacja nie jest wymagana.

Kolejnym argumentem, który przemawia za technologią STV jest funkcjonalność i trwałość. Ponadto nawet duże konstrukcje pracują lekko i płynnie, zapewniając komfort użytkowania. Nietypowe konstrukcje takie jak łuki i skosy, zyskują dodatkowe usztywnienie, które skutecznie zabezpieczają przed odkształceniami. Technologia STV wpływa pozytywnie także na dźwiękoszczelność okien, znacznie poprawiając akustykę. Ponadto przyklejona szyba do profilu skrzydła po całym obwodzie zwiększa bezpieczeństwo, uniemożliwiając wypchnięcie szyby.

Możliwości aranżacyjne

Nietypowe kształty czy wielkogabarytowe konstrukcje nie stanowią żadnego problemu dla producentów okien, dzięki czemu architekci w projektowaniu mogą puścić wodze fantazji. Dzięki innowacyjnej technologii STV, która poprawia statykę oraz usztywnia, duże oraz nietypowe konstrukcje są całkowicie bezpieczne. Wnętrze z widokami na piękno przyrody w połączeniu z bezpieczeństwem to duet idealny.

Dodaj komentarz