Zalety stolarki drewniano-aluminiowej

Zarówno okna drewniane jak i te aluminiowe mimo wyższej ceny są bardzo często przez klientów. Co zrobić jeżeli podoba nam się design okien drewnianych jednak chcielibyśmy mieć okna wykonane z solidnego materiału, który nie będzie wymagał wiele dodatkowej pracy? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie stolarka drewniano-aluminiowa, która zyskuje coraz większą popularność. Co prawda jest to dość duży wydatek w porównaniu do okien plastikowych czy drewnianych, jednak jakość i wytrzymałość stolarki drewniano-aluminiowej gwarantuje nam wykonanie na najwyższym poziomie.

Połączenie wytrzymałości z pożądanym wyglądem

Wiele osób decyduje się na wybór okien drewnianych ze względu na ich elegancki i prestiżowy wygląd. Wymagają one jednak później dodatkowego wkładu i starannej impregnacji. Mogą one bowiem ulegać wpływom atmosferycznym. Specjaliści postarali się więc o stworzenie okien o doskonałym wyglądzie i z dużymi możliwościami. Chcieli ulepszyć okna drewniane na tyle by koniecznością nie była ich ciągła impregnacja i by wytrzymały wiele lat bez systematycznego, dość częstego procesu polegającego na ścieraniu starego lakieru i nakładaniu nowego. Okna aluminiowe z kolei charakteryzują się tym, że nie wymagają praktycznie żadnej dodatkowej konserwacji. Dodatkowo są wyjątkowo odporne na wpływy atmosferyczne. Ani skrajne temperatury ani wilgoć nie płyną w żaden sposób na ich konstrukcje. Wewnętrzna, drewniana strona dba natomiast o dodatkową izolację i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Połącznie tych dwóch materiałów i zastosowanie trwalszego ze strony zewnętrznej poskutkowało stworzeniem okien wyjątkowo trwałych i gustownych.

Doskonała izolacja, która zatrzymuje ciepło

Przy oknach PCV bardzo częstym problemem jest to, że budynek narażony jest na szybkie wychłodzenie przez to, że plastik nie zatrzymuje za dobrze ciepła. W przypadku stolarki drewniano-aluminiowej możemy być pewni, że nasze rachunki za ogrzewanie będą dużo bardziej zadawalające. Dodatkowym plusem, który za tym idzie jest izolacja akustyczna. Okna te pozwalają nam cieszyć się ciszą i spokojem nawet w najbardziej tłocznym i głośnym mieście.

Dodaj komentarz