Zabezpieczenie szyb i okien w magazynie

Każda firma posiadająca powierzchnie magazynowe pragnie zapewnić bezpieczeństwo wszystkich pracowników i przechowywanych towarów. Do szerokiego wachlarza systemów, zapewniających bezpieczeństwo należą system wzmacniający szyby No-Bar oraz folie poliestrowe do stosowania na poliwęglanie.

No-Bar pomaga skutecznie ochronić ludzi i towary w magazynie przed pęknięciem szkła podczas nieszczęśliwych wypadków jak: wybuch gazu lub pożar. Folie poliestrowe wzmacniają szybę, a także chronią latem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia, natomiast zimą przed utratą ciepła.

Odpowiednie zabezpieczenia przed wypadkami pozwalają na ograniczenie licznych strat. Problem szczególnie dotyczy magazynów i hal produkcyjnych z dużą ilością przeszkleń. Ponadto zwykła niezabezpieczona szyba jest łatwym celem dla tych, którzy mogą ją zbić i dostać się do środka. W związku z tym każdy przedsiębiorca powinien jak najlepiej zabezpieczyć wszystkie okna. Planując to należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe zagrożenia, poczynając od pożaru instalacji elektrycznej, poprzez atak chuliganów lub włamywaczy a kończąc na wybuchu bomby pułapki.

Aby zapobiec powyższym sytuacjom stosuje się m.in. system folii poliestrowych na poliwęglan lub system bezpieczeństwa No-Bar, którego jedynym dystrybutorem na terenie Polski jest firma Warsfoll.

Folie poliestrowe mają formę lustrzaną lub matową w kolorze Silver, co gwarantuje, że nikt z zewnątrz nie zobaczy tego co jest w pomieszczeniu. Można je montować w zależności od zastosowania na wewnętrzną lub zewnętrzną powierzchnię okna. W lecie folie odbijają ciepło słoneczne na zewnątrz – redukcja ciepła słonecznego wynosi do 80%. Natomiast zimą folia odbija uciekające ciepło z powrotem do pomieszczenia, w tym przypadku redukcja utraty ciepła to ok. 30%.

Folia lustrzana Silver 20 exterior PC doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest maksymalna ochrona przed nagrzewaniem się oraz możliwość przepuszczalności światła widzialnego przez poliwęglan z folią w sposób niezakłócony. Kolor Srebrny Silver gwarantuje elegancki wygląd przy każdym rodzaju elewacji.

Folia matowa Solar Block 05 posiada bardzo dobre parametry słoneczne oraz wytrzymałościowe. Ze względu na swój matowy charakter polecana jest do obiektów, gdzie priorytetem nie jest przezierność świetlików lecz skuteczność zatrzymania promieniowania słonecznego. Filtr blokujący UV zwiększa trwałość obiektów narażonych na blaknięcie a znajdujących się w obszarze operacji promieni słonecznych.

System No-Bar ma postać przezroczystej folii, montowanej do szyby i framugi okna. Doskonale zabezpiecza hale produkcyjne oraz budynki przed włamaniami i atakami z zewnątrz. Folia chroni też towary i osoby wewnątrz budynku przed ewentualnymi uszkodzeniami powodowanymi przez szklane odłamki oraz zabezpiecza przed wybuchami o sile nawet 170 kg TNT. No-Bar pomaga również chronić ludzi podczas pożaru, ponieważ wzmocniona szyba skuteczniej zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

– Wprowadzony do Polski system No-Bar został już doceniony na świecie i jest używany przy ochronie wielu placówek dyplomatycznych m.in. wszystkich ambasad Izraela – mówi Krzysztof Zyśk z firmy Warsfoll.- Systemy folii poliestrowych znalazły zastosowanie w wielu budynkach użyteczności publicznej oraz halach produkcyjnych.

  • Połączenie obu nowoczesnych technologii powoduje, że:
  • szyba w oknie, na której zainstalowano folię staje się praktycznie nie do przebicia,
  • hala magazynu słabiej się nagrzewa a jej wnętrze jest ochronione przed wzrokiem niepożądanych osób.

Zalety systemu folii poliestrowych i No-Bar są szczególnie cenne dla osób myślących o zabezpieczeniu okien i szklanych fasad budynków na Euro 2012. Pomiędzy prawdziwych kibiców odwiedzających polskie miasta, mogą wmieszać się chuligani, których celem staną się szyby budynków w okolicach stadionów.

Najważniejszym jednak argumentem, który przekonuje użytkowników do obu systemów jest ich cena – nieporównywalnie niższa od innych zabezpieczeń podobnego typu.

Dodaj komentarz