Kiedy wybrać okna przesuwne

Okna przesuwane, których skrzydła prowadzone są na boki po prowadnicy to alternatywa dla dobrze nam znanych okien otwieranych, skrzydłowych. Tego typu rozwiązanie bez wątpienia ma swoje plusy i magiczny urok. Podpowiadamy, kiedy warto wybrać okna przesuwne, zamiast tych standardowych.

Istnieje wiele rodzajów i stylów okien. Nie każdy wie, które z nich są najlepsze do własnego domu? Jednym z najlepszych sposobów wyboru stylu okna dla domu jest zastanowienie się, w jaki sposób będzie się z nich korzystać. Na przykład nie wszystkie okna muszą mieć możliwość otwierania. Warto pomyśleć także czy szukamy okien o maksymalnej wentylacji? A być może przestrzeń potrzebuje niestandardowego kształtu okna? Najlepszym wyborem jest zwykle standardowe okno otwierane klasycznie, jednak to okna przesuwne są idealne na dużą przestrzeń, którą wyróżnia przejrzysty i elegancki wygląd.

Krótka charakterystyka

Okna przesuwne, to okna, które mają skrzydła przesuwające się w jednym kierunku i podnoszone w celu łatwego czyszczenia. Okna przesuwne, których ramy są wykonywane standardowo – zwykle z winylu – charakteryzują się eleganckim wyglądem i są dostępne w kombinacjach przesuwnych dwu i trzy-litowych. Tego typu okna wyposażone są zwykle w podwójne wałki mosiężne oraz w pełni zintegrowane szyny podnoszące, zapewniające każdorazową płynność otwierania. Okna takie zapewniają także znakomite bezpieczeństwo i nie odstają w swojej solidności od okien normalnego typu. Przesuwne okna prezentują się doskonale w dużej skali, toteż często korzystają z nich stylowe projekty domów, w których znajduje się przestronny salon z widokiem na ogród lub patio.

Nieograniczony widok

Okna przesuwne są idealnym wyborem dla otworów o szerokości większej niż ich wysokość. Szeroki projekt przesuwnego okna oferuje duży, poziomy widok na zewnątrz. Im większe okno, tym bardziej naturalnym światłem będzie można cieszyć się we wnętrzu domu.

Wydajność energetyczna i wentylacja

Ze względu na swój prosty projekt, przesuwane okna nie mają skomplikowanych, ruchomych części, jakie mają inne typy okien. Okna te posiadają zwykle efektywne energetycznie szkło, które pozwala utrzymać stałą temperaturę w domu przez cały rok, a nawet obniżyć rachunki za energię. Okna przesuwne są zbudowane zazwyczaj tak, aby można było otwierać oba skrzydła w tym samym czasie, co pozwala na maksymalną wentylację wnętrza.

Łatwe w użyciu

 Okna przesuwne są znane z ich łatwego w obsłudze systemu, który umożliwia przesuwanie jednej strony okna, podczas gdy inne mogą pozostać nieruchome. Tego rodzaju okna można łatwo otwierać lub zamykać nawet za pomocą jednego palca. Wszystko dzięki innowacyjnej rolce, na której przesuwa się skrzydło okienne. Z tego powodu okna przesuwne są często spotykane w pomieszczeniach, w których trudno dotrzeć do okna, aby je otworzyć lub zamknąć.

Kiedy już zdecydujemy się na montaż przesuwanych okien w swym domu, warto dobrze zastanowić się od jakiego producenta nabędziemy swoje produkty. Warto mieć pewność, że otrzymujemy najlepszą jakość okien, które posłużą nam przez wiele długich lat bez najmniejszego zacięcia. Zapoznaj się dobrze z ofertą na rynku i wybierz firmę, która może zaoferować najwyższą jakość, wydajność i efektywność energetyczną okien.

2 komentarze do “Kiedy wybrać okna przesuwne

Dodaj komentarz