Wady i zalety okien PCV

Okna plastikowe PCV można kupić w naprawdę okazyjnej cenie. Nie wymagają specjalistycznego montażu i są bardzo łatwo dostępne w różnych rozmiarach i o ciekawych specyfikacjach. Jednak co powinniśmy wiedzieć przed zakupem takich okien?

Okna najnowszej generacji są tworzone z polichlorku winylu i są najczęściej montowane w domach jednorodzinnych czy nowszych apartamentach. Plastikowe okna PCV są najszczelniejszymi oknami na rynku. Jest to zarówno wada jak i zaleta takich okien. Przede wszystkim dzięki solidnym okuciu, rachunki za ogrzewanie będą niższe, gdyż ciepłe powietrze nie będzie uciekać przez szpary. Takie okno również dobrze wycisza pomieszczenie dzięki czemu żadne dźwięki nie przedostają się do mieszkania. Jednak taka szczelność nie zawsze jest zaletą, gdy nie ma przepływu powietrza w pomieszczeniu gromadzi się dwutlenek węgla oraz zapach, przez co w mieszkaniu staje się duszno i nieprzyjemnie. Zaleca się częste wietrzenie jednak w zimową porą może być to dosyć nieprzyjemne. Przez nadmierną szczelność w mieszkaniu może wzrastać wilgotność przez co zaczną powstawać nieproszone mikroorganizmy, a z nich rozwinąć się grzyby, które są szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przez dłuższy czas zazwyczaj nie wiemy o ich powstawaniu.

Niebezpieczeństwo występuje również podczas pożaru

Okna PCV topnieją już w temperaturze 130 stopniach Celsjuszach, zaczynają się z ich plastiku wydobywać szkodliwe, toksyczne substancje, które powodują śmierć. Wybierając okna nikt z nas nie myśli o możliwości pożaru i ewentualnej śmierci, jednak mając rodzinę warto zwrócić na to uwagę i zachować odpowiedzialność.

Okna plastikowe to tanie i łatwe rozwiązanie, jednak czasem warto przemyśleć swój wybór i zabezpieczyć dodatkowo swoją przyszłość. Świetną alternatywą będą okna drewniane, które pochodzą z natury, a ich zapach ma dobry wpływ na ludzi. Drewno świetnie operuje powietrzem, zachowuje ciągłą wentylację i utrzymuje mieszkanie w większej czystości. Nowoczesne okna drewniane są na tyle dobrze wykonane, że tak samo jak plastikowe świetnie wygłuszają pomieszczenie nie szkodząc przy tym lokatorom. Jedynym minusem okien drewnianych jest ich cena. Jest ona znacznie wyższa niż zwykłych okien plastikowych, jest to inwestycja na pewno bezpieczniejsza. Okna drewniane trzeba co kilka lat konserwować, by były tak samo trwałe jak na początku. Jest to produkt, który zadowoli każdego i doda estetyki i klasy do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz