W jaki sposób myć okna – jak utrzymać je w idealnym stanie?

Mycie okien nie jest łatwe. To praca domowa, która wymaga czasu, a niestety trzeba powtarzać ją regularnie. Wewnętrzna strona okien nie brudzi się tak często jak zewnętrzna. Wszystko przez kurz i pył, który unosi się z dróg podczas przejazdu samochodów. Czy istnieją jakieś proste sposoby na mycie okien? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Woda z octem najlepszym sposobem na mycie okien?

Zdaniem naszych babć do mycia okien nie trzeba płynu do szyb. Wystarczy wiadro z ciepłą wodą, a do tego odrobina octu. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie zabrudzenia znikną, a szyba będzie delikatnie nabłyszczona. Nie musisz udawać się na zakupy, by kupić sprawdzony produkt, ponieważ domowy sposób na mycie szyb sprawdzi się równie skutecznie, a jest o wiele tańszy. Niestety ocet ma dość intensywny zapach, który może unosić się w powietrzu przez co praca może stać się nieprzyjemna. Jednak otwierając okna można pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu z domu.

Ręcznik papierowy, czy bawełniana ściereczka – co lepsze do mycia okien?

Wiele osób decyduje się na stosowanie ręczników papierowych do mycia okien. Jest to oczywiście skuteczny sposób, by zebrać resztki wody i wszystkie zabrudzenia. Jednak trzeba wiedzieć, że jeśli dom jest spory, to niestety jedna rolka ręcznika papierowego może nie wystarczyć, by dokładnie wyczyścić wszystkie szyby. Zdecydowanie lepszym i oszczędniejszym rozwiązaniem jest kupienie ściereczki bawełnianej, która doskonale zbiera zabrudzenia i wodę. W ten sposób jedną ściereczką można wyczyścić wszystkie okna w domu, a następnie wyprać ją w pralce. Jest to spora oszczędność pieniędzy. Warto również zdecydować się na wycięcie kawałka materiału z bawełnianej koszulki lub pościeli, która nie jest już używana, by zyskać ściereczkę do zmywania okien zupełnie za darmo.

Czy dodatek gliceryny do płynu do mycia okien pomaga?

Zdaniem niektórych sposobem na wyczyszczenie okien jest dodanie do wody odrobiny gliceryny. Jest to sprawdzony sposób jednak warto pamiętać o tym, że gliceryny nie może być za dużo. Jeśli wlana została w za dużych ilościach, to niestety ale na szybach pojawić się mogą zacieki i tłuste plamy.

To proste i stare sposoby, dzięki którym będziesz w stanie wyczyścić szyby bez żadnego problemu. Przekonaj się, że mycie okien w domu nie musi być aż tak trudne jak może się wydawać.

Dodaj komentarz