W co i jak wyposażyć okna?

Czym zasłonić okna w pomieszczeniach biurowych? Jaki typ rolety sprawdzi się na poddaszu? Jak czyścić tkaniny i czy posłużą nam na długie lata? Odpowiedzi na te i inne pytania rozwieją wszelkie wątpliwości i pozwolą dokonać odpowiedniego wyboru.

W co i jak wyposażyć okna?

Rolety czy żaluzje – co wybrać do biura?

Wybór odpowiednich żaluzji do biura ma ogromny wpływ na komfort pracy. W nagrzanym pomieszczeniu, gdzie promienie słoneczne odbijają się od monitora komputera, nie sposób się skoncentrować. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są żaluzje pionowe lub aluminiowe. Te pierwsze, charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością i szerokim zastosowaniem. Pozwalają na zasłonięcie okien o dużej powierzchni, podział wnętrza lub oddzielenie stanowisk pracy. Pionowe pasy, zwane lamelami, umożliwiają kontrolę kąta i ilości wpadającego światła słonecznego, a dowolny sposób ich rozchylenia zapewnia nietypowy efekt aranżacyjny. W przypadku pomieszczeń biurowych skuteczne okazują się również żaluzje aluminiowe, które można wykorzystać także do zasłonięcia wnęk, szafek i witryn. Charakteryzują się dobrą izolacją termiczną, prostotą konstrukcji i wyjątkową trwałością, a ich szczelne zamknięcie gwarantuje prawie całkowite zaciemnienie. Żaluzje aluminiowe, wyposażone w dolny zaczep idealnie przylegają do ramy nawet przy uchylonym oknie.

Czy można zamontować rolety na oknach w łazience? Jaki typ osłony okiennej wybrać?

Jednym ze sposobów na zasłonięcie okien w łazience jest żaluzja plisowana – elegancka dekoracja i praktyczna zasłona przeciwsłoneczna. Jej największą zaletą jest system umożliwiający zasuwanie tkaniny, zarówno od dołu, jak i od góry. Mechanizm ten pozwala zachować komfort i dyskrecję w przypadku budynków, których okna sąsiadują ze sobą w bliskiej odległości. Montaż żaluzji jest bardzo prosty, wystarczy przykręcić małe uchwyty do ramy okna. Szeroka gama tkanin i kolorów pozwala na dobór odpowiedniej osłony do charakteru wnętrza. Równie wygodnym i skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się żaluzje aluminiowe. Ich największą zaletą jest możliwość regulacji poziomu nasłonecznienia, w zależności od rozstawienia lameli. Mimo wielu nowoczesnych i funkcjonalnych modeli, wciąż najbardziej popularnym sposobem na zasłonięcie okien w łazience pozostają rolety okienne. Należy pamiętać, aby barwy tkanin w tego typu wnętrzach były jasne, co pozwoli uniknąć włączania światła w ciągu dnia. Montaż rolety na skrzydle okna, z dala od szyby eliminuje ryzyko przywierania tkaniny do tafli okna pokrytej skroploną parą wodną.

Jakie rolety wybrać do okien dachowych?

Rolety dachowe wydają się elementem niezbędnym dla okna, o każdej porze roku. W lecie, pomieszczenia na poddaszu katalizują promienie słoneczne, a panująca w nich temperatura uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Zimą, śnieg zalegający na dachu zaciemnia

wnętrze i przysłania widok za oknem. W tej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem okazuje się montaż rolet dachowych, wyposażonych w srebrną powłokę i mechanizm sprężynowy. Tkanina pokryta od zewnętrznej strony specjalną warstwą, odbija promienie słoneczne, zapobiegając nagrzewaniu się powietrza w pomieszczeniu. System sprężynowy gwarantuje stałe napięcie tkaniny, która nie marszczy się i nie wypada z prowadnic, a specjalne haki pozwalają decydować na jakiej wysokości roleta ma się zatrzymać.

W co i jak wyposażyć okna?

Czy przyklejane rolety są trwałe?

Dobre oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni klejonej okna gwarantuje trwałość i wytrzymałość zamocowanych systemów. Kasety i prowadnice rolet przyklejane są za pomocą piankowych taśm montażowych, charakteryzujących się znakomitą przyczepnością i odpornością na wilgoć.

Czy rolety przeznaczone do przyklejania można dodatkowo przykręcić?

Mimo sugerowanego systemu montażu klejonego, użycie odpowiednich wkrętów pozwala także na przykręcenie rolety do listwy przyszybowej. Tak jest w przypadku produktów oferowanych przez sklep KupRolety.pl. Listwa przyszybowa jest elementem wymiennym, dlatego okno nie traci gwarancji producenta.

Jak konserwować rolety i jak czyścić tkaniny?

Tkaniny rolet pokryte są odpowiednim impregnatem chroniącym przed zabrudzeniami i osiadaniem kurzu. W przypadku punktowych zanieczyszczeń, plamę usuwamy używając detergentu. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie doprowadzić do miejscowych przebarwień.

Czy rolety z tkanin podgumowanych mogą być używane w bardzo nasłonecznionych wnętrzach i jakie są tego efekty?

Rolety z tkaninami podgumowanymi przeznaczone są do pomieszczeń wysoko nasłonecznionych, gdzie rażące światło utrudnia pracę przy komputerze lub spokojny sen. Tego rodzaju zasłony są wyjątkowo szczelne, a dzięki zastosowaniu srebrnej powłoki odbijają promienie słońca i chronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów gwarantuje efektywność systemu i eliminuje ryzyko nagrzewania się elementów z gumy i tworzyw sztucznych.

Choć różnorodność rolet i żaluzji do samodzielnego montażu przyprawia o zawrót głowy, warto poznać zalety oferowanych rozwiązań i wykorzystać ich możliwości. Odpowiedni wybór zapewni komfort użytkowanych pomieszczeń i nada im wyjątkowy charakter.

– Zarówno jakość naszej pracy, jak i dobre samopoczucie zależą od aranżacji wnętrza, jego oświetlenia i temperatury. Rolety do samodzielnego montażu pozwalają w szybki sposób rozwiązać problem nagrzanych pomieszczeń czy promieni słonecznych odbijających się od monitora – przekonuje Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego www.KupRolety.pl

Dodaj komentarz