Trendy w dekorowaniu wnętrza

Moda zmienia się praktycznie non stop i ciężko jest gonić za każdym pojawiającym się trendem. Jeżeli chodzi o wnętrza mamy do dyspozycji większą statyczność, jednak i ta dość szybko się zmienia. Jakie są uniwersalne trendy, które będą cieszyć nasze oko przez lata? Jakie dodatki i kolory wybrać, aby czuć się swobodnie, miło i na czasie? Oto kilka propozycji:

Drewno jest drogim elementem wystroju, na który nie zawsze można sobie pozwolić, jednak jest to elegancki wybór, który był i będzie modny przez lata. Drewniana podłoga świetnie będzie komponować się z drewnianymi oknami i ciepłymi dodatkami w jasnym odcieniu. Do drewnianych okien świetnie nadają się jasne ściany i duże jasne zasłony, które dodadzą naszemu pomieszczeniu charakteru. Stonowane kolory również świetnie będą pasować do drewna. Takie pomieszczenie idealnie będzie zgrywać się z zielenią. Duża ilość roślin pozwoli na uwolnienie w pomieszczeniu ducha swobody i naturalności. Dla sympatyków takiego stylu idealnie sprawdzą się drewniane dodatki takie jak większy stół oraz krzesła. Dużo drewna kojarzyć może się z bardziej leśną i góralską stylizacją wnętrza, co można świetnie wykorzystać właśnie tak urządzając pomieszczenie. Taki przytulny styl jest wiecznie żywym trendem, dzięki wielu swoim zaletom w funkcjonalności oraz wyglądzie. Pozostając w tematyce okien drewnianych, dla fanów bardziej modernistycznych koncepcji takie okna świetnie będą pasować do surowego stylu, ścian bez większej ilości dodatków, zrobionej z cementu bądź czystej cegły. Drewno i czerwona, brązowa cegła to trwające modowe połączenie, które najlepiej sprawdza się w wysokich mieszkaniach czy domach.

Białe plastikowe okna można wystylizować do każdego pomieszczenia

Najbardziej elegancko będą się prezentować w modernistycznie urządzonym wnętrzu, przeważnie do takiego stylu dobierane są okna dużych rozmiarów by dodatkowo naświetlić przestrzeń. Taki styl jest bardziej futurystyczny, meble dopasowane pod kolor biały a dodatki można wybrać zależnie od preferencji. Świetnym połączeniem jest modernistyczne wnętrze połączone ze starszymi złotymi dodatkami. Sprawia to, ze wnętrze staje się bardziej statyczne ale również eleganckie i klasyczne.

Jasne kolory to najmodniejsze w tym sezonie. Biel i beż jest świetnym wyborem, który rozjaśni znacznie wnętrze i sprawiać będzie wrażenie czystości. Są to kolory, które bardzo często są łączone ze sobą, do białych, dużych okien dobiera się jasną podłogę i beżowe, jasnobrązowe dodatki w postaci kanapy do salonu czy dekoracji. Szkło również doda przejrzystości i będzie dodatkiem, który doda pomieszczeniu elegancji.

Dodaj komentarz