Szybka sprzedaż mieszkania- najlepsze sposoby

Nasze życie bardzo często dynamicznie się zmienia. Musimy podejmować decyzje związane z przeprowadzką, zmianą miejsca pracy oraz wyprowadzeniem się ze względu na rodzinę. Mając swoją nieruchomość w takim przypadku pewnie jak najszybciej chcesz ją sprzedać i zyskać gotówkę na ewentualne kupno nowego mieszkania. Jeżeli nieruchomość znajduje się w dobrej lokalizacji, to z pewnością ze sprzedażą nie będzie dużego problemu. Niestety konieczność przeprowadzenia remontu oraz słaba lokalizacja zmniejszają atrakcyjność oferty i ciężej znaleźć kupca. Najgorszą sytuacją, ale taką, z którą mimo wszystko można sobie poradzić jest nieuregulowana sytuacja prawna. Często zdarza się, że w takim momencie transakcje ciągną się latami zanim nieruchomość znajdzie nowego nabywcę, jednak z reguły wielu zainteresowanych odpuszcza, gdy dowiaduje się czym obciążone jest dane mieszkanie.

Dwa sposoby na sprzedaż niechcianej nieruchomości

  • Sprzedaż indywidualna- tutaj możesz wybrać dwie opcje: sprzedać mieszkanie samodzielnie lub skorzystać z oferty biura nieruchomości. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, dlatego warto wybrać coś najbardziej korzystnego właśnie dla Ciebie. Jeżeli chcesz spieniężyć nieruchomość samemu, warto przygotować dobrą ofertę. Przede wszystkim na spokojnie wyceń wartość mieszkania. Później zrób dobrze oświetlone zdjęcia w pomieszczeniach, w których będzie panował ład i porządek. Pamiętaj, że potencjalny zainteresowany zauważy każdy szczegół, który dla Ciebie może wydawać się błahostką. Ostatnio bardzo popularne stały się filmiki w formie „spaceru” po mieszkaniu. Możesz ściągnąć odpowiedni program i w nim zrobić taki format pokazu nieruchomości. W ogłoszeniu umieść wszelkie ważne informacje dotyczące metrażu, lokalizacji, ilości pokoi, łazienki, kuchni. Zawrzyj w niej dane odnośnie tego, czy jest balkon, czy nie, jakie jest ogrzewanie itp. Musisz określić, czy mieszkanie jest po remoncie, czy nadaje się do remontu. Ogłoszenie jest bardziej wiarygodne jeżeli przedstawisz w nim wiele ważnych danych. Jeżeli chcesz skorzystać z biura nieruchomości, to możesz być pewien/na, że pracownicy agencji pomogą Ci w zbudowaniu ogłoszenia. To oni przyjdą do mieszkania, wycenią je, zrobią profesjonalne zdjęcia i będą na własną rękę szukać chętnych. Tak naprawdę, korzystając z oferty biura podróży nie musisz martwić się formalnościami, nie musisz odpisywać na wiadomości od zainteresowanych. Wszystkim zajmuje się pośrednik agencji nieruchomości.
  • Skup mieszkania- jeżeli potrzebujesz szybkiego przypływu gotówki i nie masz czasu na wystawianie oferty i kontakt z potencjalnymi zainteresowanymi, to warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty biur nieruchomości zajmujących się skupem mieszkań. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową i wypełnisz formularz kontaktowy, który oprócz Twoich danych takich jak numer telefonu lub adres e-mail zawiera pola, w których musisz opisać podstawowe parametry mieszkania. Jest też opcja wstawienia zdjęć. Po wysłaniu takiego formularza, nasi agenci skontaktują się z Tobą w ciągu 24 godzin i zaproponują Ci najkorzystniejszą dla Ciebie wycenę mieszkania. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z biurem nieruchomości to w ciągu kilku dni pośrednik spotka się z Tobą w kancelarii notarialnej i podpisze stosowne dokumenty. Później dostaniesz gotówkę do ręki lub przelew na Twoje konto bankowe i oddasz nam klucze. Agencja zajmująca się skupem mieszkań zajmie się już wszystkim, a Ty szybko poczujesz zastrzyk gotówki.

Zainteresowany sprzedażą mieszkania? – Zapraszamy na https://transakcja24h.pl/

Dodaj komentarz