Rolety zewnętrzne chronią dom

Ciepłe miesiące to okres, w którym chętnie korzystamy z pięknej pogody. Po długim czasie spędzonym na słońcu, marzymy jednak o odpoczynku w chłodnym domu. Częściej wyjeżdżamy także za miasto.

Wówczas odpoczynek może nam jednak popsuć obawa o bezpieczeństwo naszego domu. O tej porze roku na próbę mogą ponadto zostać wystawione więzi sąsiedzkie. Zdarza się bowiem, że imprezy ogrodowe trwają do późnej nocy. Na wszystko jest jednak rozwiązanie. Dzięki roletom zewnętrznym będziemy mogli beztrosko spędzić urlop i spokojnie wypocząć we własnym domu.

Zacieniony azyl

Ciepłe pory roku to czas, kiedy chętnie korzystamy ze słońca. Czasem jednak pragniemy schronić się w chłodnym miejscu. W tym okresie, aby utrzymać w domu odpowiednią temperaturę, warto zapobiegać zbyt dużemu nasłonecznieniu. Tu z pomocą przychodzą nam rolety zewnętrzne, które zacienią pomieszczenia i sprawią, że we wnętrzu będzie panował przyjemny chłód.

Dostępne obecnie na rynku produkty można wyposażyć w inteligentne systemy sterowania. Specjalne czujniki mierzą poziom nasłonecznienia i względem tego czynnika automatycznie opuszczają lub podnoszą rolety w poszczególnych częściach domu. Sterowniki można również zaprogramować czasowo, tak by rolety podnosiły się o określonej godzinie. Wówczas możemy zasłonić okna na noc, a rano obudzić się przy promieniach wschodzącego słońca.

Domowe zacisze

Gdy na zewnątrz jest ciepło, sąsiedzi często urządzają ogrodowe przyjęcia. Imprezie zazwyczaj towarzyszą głośne rozmowy i muzyka. Czas spędzany przy grillu płynie szybko i niekiedy takie spotkanie kończy się późno w nocy. Odpowiednio dobrane rolety wytłumią hałasy z zewnątrz i pozwolą nam spokojnie się wyspać, nawet jeśli obok gra muzyka.

W ciepłych porach roku niechętnie zamykamy okna, gdyż zapewniają nam one stały dostęp świeżego powietrza. Aby przewietrzyć pomieszczenie, a jednocześnie wytłumić hałas z zewnątrz, możemy zastosować roletę. Opuszczony pancerz rolety, przy otwartym oknie, obniży natężenie dźwięków z zewnątrz o około 13 dB, co zmniejsza odczuwalność hałasu przez człowieka prawie dwukrotnie, a jednocześnie zapewni stały przepływ powietrza do mieszkania – mówi Maciej Żyrek z OKNOPLAST.

Beztroskie wakacje

Okres letni to sezon częstych wyjazdów. Jadąc na wakacje, pozostawiamy nasz dom bez opieki. Wówczas myśl o możliwym włamaniu może spędzać nam sen z powiek i skutecznie zepsuć urlop. Montując rolety, zmniejszymy ryzyko włamania. Roleta wyposażona w specjalne wieszaki blokujące utrudnia podniesienie pancerza od zewnątrz.

Takie wieszaki można dodać do każdej rolety wyposażonej w napęd elektryczny, a do niektórych napędów są już one montowane w standardzie. Ponadto, opuszczona roleta z wieszakami blokującymi powoduje hałas podczas próby włamania, co umożliwia zaalarmowanie właścicieli, sąsiadów lub ochrony. Warto także wiedzieć, że rolety można zintegrować z systemem alarmowym, który natychmiast je zamknie w przypadku włączenie alarmu – mówi Maciej Żyrek.

Opuszczone przez dłuższy czas rolety mogą zwrócić uwagę włamywaczy. Rozwiązaniem jest w tym przypadku rozbudowany system sterowania radiowego do rolet. Podczas naszej nieobecności może on automatycznie otwierać i zamykać rolety o zaprogramowanej godzinie. Bardziej zaawansowane opcje zastosowane w systemie sterowania radiowego pozwalają nam ponadto zaprogramować nie tylko różne godziny otwierania oraz zamykania rolet, ale także wybrać przykładowe pokoje lub piętra, w których chcemy zastosować to rozwiązanie. Dzięki temu stworzymy wrażenie, że cały czas ktoś przebywa w domu.

Rolety zewnętrzne chronią dom

opracowanie: Redakcja, źródło: Oknoplast

Dodaj komentarz