Rolety zaciemniające projektu Karima Rashida

Najnowsze rolety zaciemniające VELUX zostały zaprojektowane przez Karima Rashida, jednego z najznamienitszych projektantów naszych czasów znanego z minimalistycznego stylu swoich projektów.

Kolekcja rolet od Karima Rasida obejmuje cztery unikalne wzory dostępne w dwóch różnych kolorach. W zależności od upodobań klienci mogą wybierać bardziej odważne zestawienia, jak jaskrawy róż lub cytrynowy, albo stonowane subtelne wzory w odcieniach czerni i bieli.

Inspiracją do stworzenia tych tkanin były naturalne motywy roślinne oraz wzory uzyskane techniką cyfrową, które nadały im wyjątkowej świeżości i nowoczesności. Ta niepowtarzalna kolekcja, pełna metalicznych detali i żywych tekstur, doskonale pasuje do współczesnych wnętrz.

Rolety zaprojektowane przez Karima Rashida są wykonane z tkaniny nie przepuszczającej światła, a ich wąskie prowadnice doskonale przylegają do skrzydła okna, gwarantując całkowite zaciemnienie zarówno w dzień, jak i w nocy. Są idealne na popołudniowe drzemki i księżycowe letnie noce, świetnie sprawdzą się w każdej sypialni na poddaszu. Idealnie pasują do każdego okna VELUX, a dzięki unikalnemu systemowi Pick&Click ich montaż jest niezwykle prosty. Można go wykonać samodzielnie i zajmuje on zaledwie kilka minut.

Kolekcja przeznaczona jest dla klientów, którzy cenią sobie światowy design i zależy im na stworzeniu wyjątkowych nowoczesnych aranżacji na poddaszu, gdzie okno może być nie tylko elementem wyposażenia domu, ale także stanowić dominujący element dekoracyjny wnętrza. Rolety są dostępne w wybranych punktach sprzedaży VELUX, a także w sklepie internetowym http://www.veluxshop.pl/

Rolety zaciemniające projektu Karima Rashida

Rolety zaciemniające projektu Karima Rashida


Karim Rashid

Mieszkający w Nowym Jorku Karim Rashid jest jednym z najbardziej płodnych designerów swojej generacji. Jego styl najlepiej określany jest jako “zmysłowy minimalizm”, a projekty łączą naturalne miękkie linie z optymalnymi rozwiązaniami. Najlepszym dowodem jego znaczącej pozycji w świecie designu jest fakt, iż około 3 000 jego projektów trafiło do produkcji, otrzymał ponad 300 nagród oraz tworzył w ponad 35 krajach. Jego prace można oglądać na 20 stałych wystawach oraz w galeriach sztuki na całym świecie. Karim Rashid współpracował z najbardziej znanymi markami na świecie, jak choćby Alessi, Kenzo, czy Prada. Otrzymał tak prestiżowe nagrody jak Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design, I.D. Magazine Annual Design Review, czy IDSA Industrial Design Excellence. Rashid posiada doktorat honoris causa z Ontario College of Art & Design oraz Corcoran College of Art & Design.

www.karimrashid.com

Dodaj komentarz