Rolety rzymskie – elegancja i szyk w Twoim domu

Przejadły Ci się zwykłe zasłony i firany? Potrzebujesz zmiany w swoich wnętrzach? Mamy pomysł – postaw na rolety rzymskie!

Czy wiesz, jak działają rolety rzymskie?

Wydawałoby się, że rolety rzymskie to nic specjalnego – ot, kawałek materiału wywieszony w oknie. Nic bardziej mylnego! Gdy zwiniesz roletę, tkanina układa się w subtelnie nachodzące na siebie fałdy. Ta dekoracja okienna od kilku lat zdobywa coraz większą popularność!

Roletami rzymskimi steruje się za pomocą łańcuszka lub sznurka. Można także wybrać opcję ze sterowaniem pilotem – wtedy wystrój pomieszczenia zmieniamy jedynie klikając odpowiedni przycisk.

Estetyka i funkcjonalność w jednym

Warto podkreślić, że rolety rzymskie to nie tylko dekoracja okien, ale także duża wygoda i wiele możliwości. Te nowoczesne rozwiązanie nie zakłada już tylko funkcji estetycznej – łatwo możesz kontrolować ilość wpadających promieni słonecznych, a także osłonić się przed wzrokiem sąsiadów.

Korzystanie z rolet rzymskich jest intuicyjne, nie wymagające od użytkownika godzin drapowania jak w przypadku firan czy zasłon. Wystarczy pociągnąć sznurek lub kliknąć właściwy przycisk na pilocie, by zmienić wygląd pomieszczenia.

Dzięki łatwemu montażowi (jak i demontażowi), możesz pozwolić sobie na eksperyment – jeśli rolety rzymskie nie przypadną Ci do gustu lub po jakimś czasie po prostu Ci się znudzą, możesz szybko je ściągnąć. Równie prosto jest zmienić rolety na inne!

Rolety rzymskie dostępne są w bardzo wielu wariantach kolorystycznych, mogą być wykonane z różnych materiałów. Możesz kupić gotowe rolety lub uszyć je na konkretny wymiar, co jest szczególnie ważne, jeśli Twoje okna mają niestandardowy wymiar.

Chcesz w swoim oknie zawiesić rolety rzymskie? Jednym z cenionych polskich producentów rolet rzymskich jest firma Karnix. Zajrzyj tutaj i wybierz spośród wielu opcji: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html

Jaki materiał jest najlepszy na rolety rzymskie?

Rolety rzymskie można uszyć z różnych materiałów – dlatego warto zastanowić się, jaki rodzaj tkaniny będzie najlepszy dla Twoich wnętrz. W głównej mierze jest to zależne od rodzaju pomieszczenia i tego, ile światła dziennego powinno do niego wpadać.

W pokoju dziennym czy w kuchni warto powiesić rolety rzymskie z materiałów transparentnych lub półtransparentnych. Nawet gdy będą one rozwinięte, pozwolą na dosyć duże nasłonecznienie pomieszczenia.

Materiały grubsze są idealne na rolety rzymskie do sypialni i gabinetów. Można także wybrać rolety z cieńszych tkanin, ale posiadające podszewkę z materiału typu black-out. Sama roleta może być dopasowywana estetycznie do pomieszczenia – może mieć dowolny kolor czy wzór. Natomiast podszewka zapewnia zaciemnienie pokoju, zatrzymując nadmiar promieni słonecznych.

Montaż rolet rzymskich – jak to zrobić?

Najczęściej rolety rzymskie zawiesza się z udziałem karnisza, chociaż są również modele, które przymocowuje się bezpośrednio do ściany. Tak czy inaczej, należy wywiercić otwory, które umożliwią właściwy montaż mechanizmu rolet rzymskich.

Roletę wkłada się w szynę, a tę przymocowuje się do ściany. I… już! Jak widzisz, montaż jest prosty i nieinwazyjny. Równie łatwo można rolety rzymskie zdemontować, w razie gdyby Ci się znudziły i będziesz chcieć z nich zrezygnować.

Dodaj komentarz