Rolety na dzień i na noc

Technika i postęp otwierają nam okno na świat wygody i stylu. Ale czy kiedy energooszczędne, hermetyczne okna PCV stały się standardem w każdym domu, jest jeszcze miejsce na rewolucyjne rozwiązania technologiczne w okiennictwie?

Rolety na dzień i na noc

Okazuje się, że tak – rolety okienne Lotari Dzień i Noc to wdzięczna innowacja w regulacji dopływu światła słonecznego do pomieszczeń.

Schludne, starannie udekorowane okna stanowią symboliczną wizytówkę zadbanego domu i jego mieszkańców. Dlatego starsze pokolenia poświęcały tyle uwagi i trudu na mozolne mycie tradycyjnych okien, a także dekorowanie ich przestrzeni stylowymi zasłonami i zapewniającymi dyskrecję, ręcznie dzierganymi firankami. Choć oprócz niekwestionowanego szyku wszystkie te elementy pełniły swoje role, biorąc pod uwagę niezbędne w ich utrzymaniu nakłady pracy nie sposób byłoby je określić mianem praktycznych. Wszak dziś praktyczny to przede wszystkim funkcjonalny, zaś funkcjonalny to taki, który pozwala nam zaoszczędzić jak najwięcej czasu. A jeśli przy okazji doskonale zdobi wnętrze i zaskakuje naszych gości pomysłowością – możemy mówić o produkcie wnętrzarskim na miarę XXI wieku.

Lotari Dzień i Noc to dwuwarstwowe rolety z tkanin w naprzemienne, poziome pasy transparentne i zaciemniające. Obracające się wokół specjalnego systemu wałków dwie warstwy tkaniny pozwalają nakładać na siebie płaszczyzny jednolitych i ażurowych elementów. Powstające w ten sposób układy umożliwiają płynną regulację ilości wpadającego do pokoju światła bez konieczności podnoszenia całej rolety do góry. Rozwiązanie to łączy w sobie zatem cechy rolety okiennej i żaluzji, tudzież tradycyjnej zasłony i firanki. Kompaktowe urządzenie zostało zaprojektowane w inteligentny, przemyślany sposób, wprowadzając na rynek zupełnie nową jakość estetyczną i użytkową.

Stawiając na nowatorskość, projektanci konsekwentnie zastosowali minimalistyczną, pozbawioną ornamentów, jednorodną kolorystykę. Wzorzystość deseni mogłaby – w połączeniu ze złożonością techniczną produktu – spowodować wrażenie przesytu. A tak zwarta, użyteczna forma zachowała lekkość klasycznych produktów firmy. Do wyboru oddano paletę 8 intensywnych barw oraz biel, pozwalające wkomponować rolety Dzień i Noc jako ożywiający dodatek większości wnętrz. Regulując wzajemny układ dwóch warstw rolety, można dodatkowo uzyskać kaskadowy efekt naprzemiennych pasów jaśniejszych i ciemniejszych.

Rolety na dzień i na noc

Dodaj komentarz