Rolety do drewnianych okien

Czy na oknie drewnianym można zamontować takie same rolety jak na plastikowym? Nowoczesne okna z drewnianą ramą nie odbiegają pod względem konstrukcji od tych PCV, dlatego też do ich zasłaniania można stosować rolety tego samego typu: klasyczne i mini.

Rolety do drewnianych okienMontaż rolet klasycznych (classic) nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ tego rodzaju osłony montuje się do ściany lub sufitu. Nie ma zatem możliwości uszkodzenia okna – ani z drewna ani z PCV. Zapytania pojawiają się natomiast w odniesieniu do rolet mini, które przymocowuje się bezpośrednio do ramy. Niektórzy klienci boją się, że podczas montażu naruszą okno.

Obawy te są jednak niepotrzebne, ponieważ sposób montażu rolet mini nie jest inwazyjny i sprawdza się równie dobrze w przypadku okien plastikowych, jak i drewnianych. Rolety mini można zawiesić na specjalnych haczykach, bez konieczności wiercenia. Zdarza się jednak, że okna drewniane mają grubszą ramę niż te PCV. Jakie rozwiązanie zastosować wówczas? W takiej sytuacji wystarczy dokupić regulowane uchwyty, które pozwolą w pełni dopasować produkt do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Całość będzie wyglądała estetycznie, gdy przy zakupie rolety zdecydujemy się na akcesoria kolorystycznie pasujące do okna. – W ofercie PRAKTO dostępne są wieszaki i mechanizmy koralikowe w kolorach orzechowym i brązowym. Z ich pomocą roleta nie będzie odznaczać się na tle okna, a stworzy z nim jedną całość.

Wybierając roletę do okna drewnianego, nie musimy ograniczać się do rolet mini oraz klasycznych. Ciekawym i współgrającym z drewnem rozwiązaniem będą również rolety bambusowe i rzymskie. Szczególnie te wykonane z pastelowej, jasnej tkaniny.

źródło: Prakto

Dodaj komentarz