Rodzaje okien dachowych – które wybrać?

Urządzanie mieszkania na poddaszu może być dość trudne ze względu na brak dobrego oświetlenia czy problemy z wentylacją pomieszczenia w czasie okresu letniego. A więc jakie okna wybrać, by rozwiązać powyższe problemy?

Istnieje szeroki wybór okien dostępnych na rynku, możemy wybrać okna drewniane lub drewniano-poliuretanowe. Jednak najważniejsze jest by wybrać rodzaj okna. Dostępne są trzy wersje:

Standardowe

Okna z tej kategorii zapewnianą łatwość w obsłudze, co wiążę się z funkcjonalnym rozwiązaniem oraz prostotą. Nie będą to okna o zaawansowanym systemie użytkowania. Dostępne są w wersji otwierającej się z góry lub z dołu. Zapewniają one energetyczność i odporność na wilgoć. Są to okna o dobrej jakości, najlepiej sprawdzą się w spokojnej okolicy czy do domu oddalonego od miasta.

Standard plus

Ten rodzaj okien zapewnia wyższą klasę energetyczną oraz lepszą funkcjonalność. Dwukomorowe okna przeznaczone są dla osób poszukujących wyższego standardu oraz komfortu. Zawierają w sobie pakiet 3-szybowy, który nie wymaga konserwacji oraz pomaga utrzymać ciepło w domu. Standard plus przez zwiększoną ilość szyb nada się w głośniejszą okolicę, takie szyby na pewno poradzą sobie z większym hałasem.

Premium

Są to okna, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Jest tu wysoka funkcjonalność okien, która zabezpiecza okna przed hasałem. Świetnie utrzymuje wybraną temperaturę w pomieszczeniu. Są to okna sterowanie automatyczne, ich estetyka jest dopracowana w każdym detalu. Okna połaciowe są nowoczesne a ich styl i wzornictwo to elegancja w każdym detalu. Takie okna można stylizować względem własnego gustu i potrzeb, dzięki czemu można otrzymać całkiem nowy wymiar oświetlenia i komfortu w domu.

Problemem okien dachowych jest brak dobrego oświetlenia. Jednak z odpowiednim rodzajem okien, można wszystko zmienić. Aby dodać więcej przestrzeni do pomieszczenie i znacznie oświetlić pokój można stworzyć innowacyjną lukarnę. Są to okna połączone ze sobą, tworzące większą możliwość oświetlenia pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy renowacji poddasza może uzyskać ono całkiem nowy wygląd, który ożywi stary, zaciemniony pokój. Kolejnym podobnym rozwiązaniem, jest przesz kształcenie okna dachowego w balkon. Jest to nowoczesny sposób na wpuszczenie światła do mieszkania, ale i również niekonwencjonalne, pomysłowe urządzenie domu. Takie okna można otworzyć w kilka sekund, w użytkowaniu nie różnią się niczym od zwykłego okna balkonowego. Taki zamknięty balkon będzie tworzył z dachem równą płaszczyznę.

Dodaj komentarz