Program Solarnym SEI Energy z kolektorami Schuco

Certyfikowany partner Schüco w Polsce, SEI Energy, uruchomił w drugiej połowie września autorski Program Solarny mający na celu promowanie wykorzystania technologii solarnych w budownictwie mieszkaniowym. Oferowane w jego ramach kolektory słoneczne marki Schüco objęte są preferencyjnym programem finansowania, wykorzystującym dotacje NFOŚiGW.

Stale rosnące ceny energii, ograniczone zasoby naturalne oraz konieczność ochrony klimatu wyznaczają nieodwracalnie kierunek rozwoju budownictwa. Promieniowanie słoneczne jest niewyczerpalnym źródłem energii, które nie obciąża środowiska naturalnego i wyraźnie redukuje koszty wytworzenia i zakupu energii. Kolektory słoneczne Schüco instalowane przez SEI Energy w budynkach mieszkalnych zapewniają roczne oszczędności kosztów podgrzania wody użytkowej w wysokości około 65%. Wykorzystanie energii słonecznej podnosi wydajność energetyczną budynku o klasę wyżej, co ma istotny wpływ na bieżącą i przyszłą wartość rynkową nieruchomości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wygodny mechanizm finansowania

Program Solarny został opracowany na bazie wieloletnich doświadczeń z instalacjami w budownictwie przez SEI Energy i Schüco. Do współpracy zaproszono także Bank WBS oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym instrumentem finansowym programu jest 36-miesięczny, bezgotówkowy Kredyt Solarny, ze 100% dopłatą do odsetek i prowizji oraz 45% dopłatą do kwoty kredytu i darmową karencją w spłacie do 3 miesięcy.

Wkład własny klienta, wymagany częściowo przy podpisaniu umowy a częściowo po montażu, to tylko 880,- PLN. Resztę pokrywa Kredyt Solarny. Wysokość rat miesięcznych jest uzależniona od typu zestawu i może wynosić tylko 370,- PLN miesięcznie! Klient nie płaci ani odsetek ani prowizji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dla klientów niezainteresowanych kredytem, proponuje się atrakcyjny system Sprzedaży Ratalnej, umożliwiający rozłożenie do 35% ceny na 24 nieoprocentowane raty miesięczne.

 

  • Program obejmuje opcjonalnie dwie linie produktowe:
  • Schüco Compact – do klasycznego montażu na dach skośny lub dach płaski, oraz
  • Schüco Premium – do integracji z dachem skośnym

Linia Schüco Premium to typ instalacji, który stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie architektoniczne, dodające połaciom dachowym lekkości i nowoczesności. Należące do niej kolektory słoneczne można w pełni zintegrować z dachem, dzięki czemu wyglądają jak ekskluzywne okna dachowe. Można je łączyć z każdym pokryciem dachowym: dachówką, blachą, pokryciem łupkowym, itp. Kolektory słoneczne można także montować w orientacji poziomej, pionowej, w zestawach dwu-, cztero-, sześcio- i wielokolektorowych, aż do zabudowy całych połaci dachowych włącznie.

Energia słońca na wyciągnięcie ręki

Program Solarnym SEI Energy z kolektorami Schuco zdjecie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doradcy SEI Energy wyręczają klientów i załatwiają niezbędne formalności związane z uzyskaniem Kredytu Solarnego i dotacji z NFOŚiGW. Cała procedura trwa do 5 dni roboczych. Rola klienta sprowadza się do potwierdzenia zainteresowania Programem oraz do jednego spotkania w celu podpisania umów. Wszystkie formalności można załatwić drogą elektroniczną, poprzez doradców SEI Energy.

Montaż systemów solarnych Schüco wykonywany jest przez wyspecjalizowane zespoły techniczne SEI Energy. Jest prosty i nieuciążliwy, całkowicie bezinwazyjny. Trwa z reguły około dwóch dni, nie powodując żadnych zniszczeń i zabrudzeń wewnątrz budynku. Wszystkie instalacje są potwierdzane indywidualnie, na podstawie opracowywanych kalkulacji energetycznych oraz weryfikacji możliwości i warunków montażu w obiekcie.

Dodaj komentarz