Połączenie elegancji i nowoczesności w świecie okien

Okna drewniano-aluminiowe to bez wątpienia w przełom w stolarce okiennej. Zniewalający wygląd drewna oraz trwałość aluminium to idealne połączenie, które sprawdzi się w każdym typie budynków. Zewnętrzna część okna osłonięta jest aluminiowym profilem, dzięki czemu jest odporna na trudne warunki atmosferyczne. Klasyczne i eleganckie drewno wyłożone od wewnętrznej strony pozwoli z kolei dodać pomieszczeniom klasy i elegancji.

Złoty środek

Aluminium jest wyjątkowo trwałym materiałem, który zapewnia niezawodną wytrzymałość okien. Jest on wyjątkowo odporny na te niskie jak i wysokie temperatury i nie wymaga przy tym regularnej konserwacji. Dla wielu osób jednak aluminium wydawało się zbyt „oziębłym” materiałem, dlatego też go z drewnem dało naprawdę spektakularny rezultat. Drewniana część, która jest zdecydowanie bardziej podatna na wahania temperatur i wilgoć została wzmocniona i zabezpieczona zewnętrznym aluminiowym profilem. Sprawia to, że stolarka drewniano-aluminiowa może być stosowana w dowolnym miejscu. Nie straszne jej będą niskie temperatury w wysokich górach ani spaliny nagromadzone w dużych miastach.

Możemy dać porwać się fantazji

Dużym plusem jest bez wątpienia plastyczność materiału i jego możliwości przy aranżacji domu. Zarówno drewno, jak i aluminium dają producentom możliwości wykonywania wielu kształtów. Okna i drzwi tarasowe wykonywane są przez firmy na zamówienie, dlatego klienci mogą pozwolić sobie na zaprojektowanie domu marzeń bez żadnych ograniczeń. Drewno daje również duże możliwości kolorystyczne. Można wybrać naturalny wygląd drewna i pokryć je lakierem transparentnym lub wybrać jeden z wielu dostępnych kolorów. Jeżeli za jakiś czas zmieni nam się koncepcja aranżacji wnętrza, a obecny kolor znudzi to żaden problem. Okna drewniane można dowolnie przemalowywać, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na jedną barwę na wiele lat. O elewacje również nie musimy się martwić. Okna drewniano-aluminiowe mogą mieć różne kolory od strony wewnętrznej i zewnętrznej, dlatego też możemy na spokojnie dopasować odcienie osobno do wnętrz i osobno do elewacji.

Dodaj komentarz