Plisy w oknach

Nowoczesny design i elegancki połysk. Właśnie tym wyróżniają się plisy okienne z kolekcji Metalic – nowej pozycji w ofercie firmy Vertex S.A. z Czechowic-Dziedzic.

Dzięki kilkunastu wersjom kolorystycznym oraz niezwykłej łatwości w montażu, plisy Metalic można z łatwością dopasować do każdego wnętrza, zarówno mieszkalnego, jak i biurowego.

Plisy z kolekcji Metalic wykonano z unikalnego, semi-transparentnego materiału, występującego w 15 unikalnych kolorach. Umiarkowana transmisja, czyli stopień przepuszczalności promieni słonecznych oraz wysoka refleksyjność półprzepuszczalnego poliestru, sprawiają, że do pomieszczenia nie przedostają się ostre promienie słoneczne.Dzięki temu wnętrze otula ciepłe światło, czyniąc je bardziej przytulnym.

Bogata gama kolorystyczna sprawia natomiast, że plisy Metalic dobrze komponują się z każdym wnętrzem. Paleta barw obejmuje klasyczne, zawsze modne biele i szarości, stonowane kolory ziemi, odcienie fioletu i niebieskiego oraz żywe czerwienie i róże. Dzięki wyjątkowym właściwościom materiału, z którego je wykonano, plisy z kolekcji Metalic są odporne na zagniecenia. Tkaninę poddano również specjalnej impregnacji, która zapobiega powstawaniu plam. Podobnie jak zasłony czy firany, plisy należy od czasu do czasu odświeżyć. W tym celu wystarczy je prostu ściągnąć z okna i wyprać w niskiej temperaturze z dodatkiem łagodnego środka piorącego. Bez obaw o odbarwienie czy odkształcenie tkaniny.

Sposób na niewymiarowe okno

Spośród wszystkich rodzajów osłon okiennych, plisy są najbardziej uniwersalne. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet i żaluzji, ich montaż nie wymaga mocowania kasety na ramie okiennej. Właśnie dlatego można je dopasować do niemal każdego typu okna. Jest to szczególnie istotne w przypadku otworów okiennych o nietypowym kształcie – trapezu, trójkąta czy okręgu. Ponieważ można je zamontować pod każdym katem, świetnie sprawdzą się jako osłona okien dachowych. Plisy, w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, można zasuwać nie tylko od góry, ale także od dołu, w zależności od potrzeb czy aranżacyjnych preferencji.

Nastrojowa gra świateł

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie dwóch plis na jednym oknie: pierwszej zaciemniającej, a drugiej transparentnej. To, którą zaciągniemy, zależy od tego, czy chcemy chronić się przed promieniami słonecznymi, czy też zapewnić sobie maksimum prywatności, bez zaciemniania mieszkania. Zastosowanie plis daje również większe możliwości operowania światłem, a tym samym stworzenie dopasowanego do okoliczności, niepowtarzalnego nastroju. Poza wnętrzem biur i mieszkań, plis można też użyć do osłonięcia okien w coraz popularniejszych ogrodach zimowych. Wyglądają niezwykle lekko, przez co nie przytłaczają wnętrza, zaś po złożeniu są niemal niewidoczne.

Dodaj komentarz