Pielęgnacja okien drewniano-aluminiowych

By okna mogły służyć nam przez wiele lat producenci zalecają pielęgnowanie ich oraz przeprowadzanie raz na jakiś czas renowacji. Różnica jednak polega na tym jak dużego wkładu wymagają okna wykonane z różnych materiałów. Okna PCV są dosyć łatwe w pielęgnacji jednak ich żywotność nie jest zbyt długa, jest to jednak najtańsza alternatywa i oczywiste jest, że nie posłuży nam tak długo jak produkty z górnej półki.

Stolarka drewniana jest natomiast bardziej luksusowa i może posłużyć nam wiele lat. Wymaga ona jednak dużo pracy oraz regularnych prac, które zadbają o delikatną i podatną na trudne warunku atmosferyczne strukturę drewna. Najlepszą , choć również najdroższą alternatywą jest stolarka drewniano aluminiowa. Wymaga ona dużego wkładu pieniężnego jednak nie wymaga później większych dodatkowych renowacji. Oprócz spokoju na wiele lat otrzymujemy również wytrzymałe okna odporne na różne działania atmosferyczne.

Jak o nie dbać?

Okna drewniane słyną z tego, że wymagają najwięcej pracy podczas późniejszego użytkowania. Co jednak z oknami drewniano-aluminiowymi, które łączą w sobie dwa różne materiały? Metal, który użyty został do stworzenia zewnętrznej części produktu doskonale chroni drewno znajdujące się od strony wewnętrznej. Dzięki temu nie jest ono narażone na tak silne działanie chociażby niskich lub wysokich temperatur. Należy jednak pamiętać, że takie okna wymagają systematycznego mycia. Radzi się robić do przynajmniej dwa razy do roku, szczególnie po okresie zimowym, kiedy to przy ogrzewaniu domów z kominów wydostaje się dużo zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że nie można używać do tego silnie żrących detergentów. Wystarczająco dobrze sprawdzi się woda z płynem do mycia naczyń oraz delikatna, najlepiej bawełniana ściereczka. Jeżeli jednak zabrudzenia są duże i nie możemy ich doczyścić, warto jest sprawdzić jaki środek poleca nam producent.

Solarka drewniano-aluminiowa bez wątpienia jest dobrym wyborem. Okna wykonane z tych materiałów nie tylko będą wyglądały prestiżowo, ale też zapewnią najwyższy komfort. Nie wymagają one regularnej renowacji, a ich pielęgnacja nie jest specjalnie skomplikowana. Ważne jednak by raz na jakiś czas pozbyć się z nich brudu i ewentualnie sprawdzić szczelność.

Dodaj komentarz