Okna z PVC z aluminiowymi nakładkami

Nowoczesna architektura poszukuje wciąż nowych rozwiązań i materiałów dających swobodę aranżacji, bez ograniczenia możliwości technicznych i użytkowych.

Okna z PVC z aluminiowymi nakładkami

Okna Schüco Corona w wersji TopAlu z nakładkami aluminiowymi łączą w sobie nowoczesne piękno i trwałość stolarki aluminiowej z wysoką energooszczędnością okien z PVC.

Aluminium, szkło i beton to tworzywa współczesnej architektury. Powstające obecnie projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych i apartamentowców często zaskakują swoim wyważoną, minimalistyczną estetyką. Duże przeszklenia i stonowana, szaro-beżowa kolorystyka wymagają zastosowania okien o formalnym, nowoczesnym wyglądzie. Stolarka PVC o estetycznych ramach daje ciepłe i komfortowe wrażenie, jednak nie zawsze pasuje do tego typu realizacji. Idealną alternatywą dla modernistycznej architektury są energooszczędne okna tworzywowo-aluminiowe Schüco Corona CT 70 TopAlu oraz Schüco Corona SI 82 TopAlu z jednostronnymi aluminiowymi nakładkami. Od wewnątrz emanują charakterystycznym dla PVC ciepłem, natomiast od zewnątrz przykuwają uwagę filigranowym wyglądem profilu i eleganckim, metalicznym połyskiem.

Dwa oblicza ciepłego PVC

Wersje tworzywowo-aluminiowe uznanych już okien z serii Schüco Cava to rozwiązanie dedykowane nowoczesnej, śmiałej architekturze. Okna z zewnętrznymi aluminiowymi nakładkami to ukłon w stronę modernistycznego designu, zdominowanego przez surowe materiały i proste formy wzornicze, jednak pozwalają na dostosowanie wyglądu okna do niemal każdej fasady budynku.

Zewnętrzne okładziny skrzydeł, ościeżnic i słupków mogą być anodowane lub lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, Metallic Look lub innych palet dekoracyjnych. Swobodną kreację wyglądu stolarki umożliwiają ponadto trzy atrakcyjne formy wzornicze różniące się kształtem konturu: Classic, Rondo oraz Cava.

Classic posiada uniwersalną formę, która dopasuje się do każdej architektury. Lekko wypukły kontur skrzydła w wersji Rondo potęguje wrażenie jego smukłości. Delikatnie podcięta geometria skrzydła w wersji Cava podkreśla atrakcyjność i lekkość konstrukcji okna zwracając uwagę na doskonałe wzornictwo.

Natomiast ciepły wygląd PVC od strony wewnętrznej pozwala na tworzenie ciepłych aranżacji pomieszczeń w szerokim wyborze kolorów i perfekcyjnych imitacji wielu gatunków drewna. Niewielka szerokość profilu ramy i skrzydła, zaledwie 120 mm oznacza zwiększenie powierzchni szyby a więc maksymalne doświetlenie pomieszczeń i uzyskanie szerokiego widoku na otoczenie. Dyskretne, jasnoszare uszczelki oraz głębokie osadzenie krawędzi szyby dodatkowo potęgują wrażenie smukłości profilu. Z pozoru subtelne ramy charakteryzują się wyjątkowo wysoką trwałością. Wysokoudarowe PVC-U dodatkowo osłonione aluminiowymi okładzinami zewnętrznymi posiada zwiększoną odporność na czynniki mechaniczne i atmosferyczne.

Nowoczesne i bardzo ciepłe

Rozszerzenie możliwości kreacji wyglądu okna idzie w parze z utrzymaniem bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych i zwiększeniem trwałości stolarki. W systemach Schüco Corona parametry termiczne są uzyskiwane kosztem głębokości zabudowy, nie zaś szerokości ram. Okna wyposażone w wielopoziomowe uszczelnienia zapobiegają występowaniu przeciągów, przenikaniu wody a także hałasów otoczenia, zaś głębokie osadzenie ramki w profilu uniemożliwia powstawanie wody kondensacyjnej i roszenia szyb.

  • Profile z serii Corona CT 70 o głębokości zabudowy 70 mm, wykonane w pięciokomorowej technologii gwarantują doskonałą izolację termiczną systemu na poziomie Uw=1,2 W/m2K przy niewielkich szerokościach profilu i znakomitych parametrach związanych z wodoszczelnością, przenikaniem powietrza oraz obciążeniem wiatru. Zastosowanie innowacyjnego systemu uszczelnień i specjalnych szyb zespolonych o grubości nawet do 48 mm umożliwia podniesienie właściwości cieplnych (szyby dwukomorowe) i dźwiękochłonnych (nawet do Rw = 44dB).
  • Okna w systemie Schüco Corona SI 82 o zwiększonej głębokości zabudowy do 82mm poszerzają wachlarz korzyści o jeszcze lepsze parametry cieplne. Profile z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi ze standardową szybą zespoloną Ug=0,7 W/m2K spełniają wymagania nawet budownictwa niskoenergetycznego, przy doskonałej ochronie cieplnej na poziomie Uw=1,0 W/m2K. Okna w przypadku obu serii mogą być wykonywane jako antywłamaniowe do klasy WK2 włącznie.

corona-si82 corona-ct70

Dodaj komentarz