Okna z opatentowanym wzmocnieniem termicznym SteelPUR

MS więcej niż OKNA wprowadza do sprzedaży opatentowane wzmocnienia termiczne SteelPUR. Dzięki technologii opracowanej przez ekspertów firmy, najcieplejsze okna PVC w ofercie – MS evolution – staną się jeszcze bardziej energooszczędne.

Okna z opatentowanym wzmocnieniem termicznym SteelPUR

Wzmocnienia termiczne, choć ukryte wewnątrz profilu i niewidoczne gołym okiem, są istotnym elementem budowy okna PVC. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie sztywności konstrukcji i zapobieganie odkształcaniu się stolarki. Mają one również istotny wpływ na parametry termiczne całego okna.
Do tej pory PVC głównie wzmacniało się stalą lub kompozytem poliestrowym wypełnionym pianą poliuretanową. W przypadku opatentowanej technologii SteelPUR elementem konstrukcyjnym jest również stal. Jednak w przeciwieństwie do stosowanych do tej pory rozwiązań, we wzmocnieniach nowej generacji umieszczonych w skrzydle okna, jest ona przedzielona na dwie części. Pozwoliło to wyeliminować powstawanie mostków termicznych. Przestrzeń pomiędzy kawałkami stali wypełniona jest pianą poliuretanową, a elementem łączącym jest rozpórka z kompozytu poliestrowo-szklanego.

Dzięki takiej konstrukcji wzmocnień możliwe jest osiągnięcie najwyższych właściwości izolacyjnych, co pozwala na produkcję stolarki o współczynniku przenikania ciepła Uw wynoszącym nawet 0,7 W/m²K dla okna referencyjnego. Co więcej, badania laboratoryjne potwierdziły, że wyposażone w nie modele, posiadają wyższą klasę odporności na wiatr niż te, z rozwiązaniami starszej generacji.

Wzmocnienia opracowane przez komórkę badawczą firmy MS więcej niż OKNA jako pierwsze na rynku dostosowane zostały do wszystkich elementów składowych stolarki. Dlatego SteelPUR można umieścić nie tylko w ramie i skrzydle, ale także w takich częściach jak słupek stały i ruchomy, a dzięki zastosowaniu stali – również w oknach uchylno-przesuwnych.

We wzmocnienia SteelPUR już teraz można wyposażyć najcieplejsze okna w portfolio firmy – MS evolution, które przeznaczone są do budownictwa pasywnego. W najbliższym czasie pojawią się także w ofercie opcji dodatkowych dla okien TYTANOWYCHtermo.

Dodaj komentarz