Okna Prestige – klasyka designu i nowatorska technologia

Okna drewniane cieszą się uznaniem ze względu na tradycyjną estetykę, która nadaje wnętrzom prestiżu. Z myślą o najbardziej wymagających klientach – firma MS więcej niż OKNA stworzyła model PRESTIGE.

Okna Prestige - klasyka designu i nowatorska technologia

Drewno stosowane jest do produkcji stolarki okiennej od stuleci. Surowiec ten zyskał renomę dzięki elegancji, solidności oraz wysokiej wytrzymałości. W Europie Zachodniej okna drewniane przeżywają obecnie renesans i są coraz chętniej wybierane przez konsumentów.

Bogate wyposażenie

Okna PRESTIGE wykonywane są z drewna najwyższej jakości. Do ich produkcji wykorzystuje się egzotyczne meranti lub litą sosnę. Surowiec klejony jest trójwarstwowo, dzięki czemu zyskuje większą sztywność oraz lepszą odporność na szkodliwy wpływ wilgoci i zmiennej temperatury.

W podstawowej wersji modelu zastosowano wiele udogodnień. System najazdu Roll-Royce umożliwia komfortowe zamykanie i otwieranie okna. W każdym skrzydle znajduje się też specjalny zaczep antywyważeniowy poprawiający bezpieczeństwo. Prawidłową wymianę powietrza w pomieszczeniach gwarantuje z kolei zamontowany system mikrowentylacji.

Doskonała izolacja ciepła

Stolarka PRESTIGE wyposażona jest w szyby termoizolacyjne MS. Ich przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest gazem szlachetnym, a tafle szkła od zewnętrznej strony pokryto warstwą srebra, co pozwala znacznie obniżyć straty ciepła. Ramki okien, produkowane powszechnie z aluminium, wykonano z materiału izolującego. Dzięki temu szyba wewnętrzna nie schładza się przy zewnętrznych krawędziach, ograniczając efekt parowania.

Naturalne piękno

Nowoczesna technologia produkcji pozwala nadać stolarce MS więcej niż OKNA dowolny kształt oraz wymiar, umożliwiając realizację nawet najbardziej skomplikowanych zamówień. Model PRESTIGE wyróżnia się ozdobnym wykończeniem skrzydeł oraz szprosów, które nadają mu oryginalności. Całości dopełnia drewniany okapnik w kolorze okna, który doskonale komponuje się z ramą i skrzydłem. Okna dostępne są w szerokiej ofercie kolorystycznej. W palecie występują m.in.: pinia, orzech czy dąb.

  • Standardowe parametry techniczne:
  • Drewno: meranti lub sosna lita
  • Grubość ramy: 80/68 mm
  • Grubość skrzydła: 77/68 mm
  • Grubość listwy przyszybowej: 18/23 mm
  • Uszczelki: Schlegel Q-lon
  • Okapnik: aluminiowy BUG z drewnianą nakładką
  • Okucia: Siegenia
  • Izolacja termiczna szyby zespolonej: U=1,0 W/m²K
  • Izolacja akustyczna szyby zespolonej: Rw>= 33dB

Dodaj komentarz