Okna plastikowe czy aluminiowe?

Teraz wybierając okna, wybór nie jest tak prosty jak kiedyś. Rynek okiennicy coraz bardziej się rozrasta i zmienia, proponując przy tym co raz to nowe rozwiązana oraz takie idealnie dopasowujące się do konkretnych potrzeb klientów.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani wydać więcej i zainwestować w dobre okna, które starczą nam na pewno na lata warto swój wybór przemyśleć. Najpopularniejszymi oknami, które są kupowane nawet do nowoczesnego budownictwa to okna plastikowe, okna PCV. Najważniejszą różnica między oknami plastikowymi a aluminiowymi jest cena. Okna aluminiowe są o wiele droższe od zwykłych. Czy jednak warto wydać więcej, a może wybrać dobre okna plastikowe? Przede wszystkim materiał okien PCV oraz aluminium to dwa różne materiały, które mają swoje wady oraz zalety.

Należy pamiętać, że różnią się również zastosowaniem

Okna aluminiowe są eleganckie i często wybierane przez architektów oraz do budynków przeznaczonych na użytek publiczny np. eleganckie biurowce. Coraz częściej okna te wybierane są przez osoby prywatne, których styl architektoniczny jest surowy i idący z duchem czasu gdzie dominuje biel i czystość. Jeżeli chodzi o wygląd to są to bardzo reprezentatywne okna, których materiał jest sztywny, trudny do zepsucia oraz lekki i odporny na rdzę. Wadą takich okien jest przede wszystkim to, że nie nadają się do izolacji cieplnej. Mają gorsze parametry wentylacyjne. Niestety na rynku nie ma okien, które gwarantują świetną energooszczędność. Taki typ okien wybiera się do pomieszczeń, które nie są przeznaczone do codziennego życia, oraz do domów w krajach gdzie temperatura jest dość wysoka.

Okna PCV plastikowe to okna, które z pewnością nadają się do mieszkań, jednak w porównaniu z oknami aluminiowymi nie są odporne na zmiany temperatury. Okna plastikowe nie nadają się również do bardzo dużych przeszkleń. Okna plastikowe wybierane są głównie do pomieszczeń mieszkalnych ze względu na dobrą izolację cieplną.

Jest jednak rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na wybór. Gdy okno nie wymaga dużej powierzchni szklanej można zamontować okna plastikowe, które zagwarantują klientowi energooszczędność. Dodatkowo trzeba zakupić nakładki aluminiowe, dzięki którym okno z zewnątrz będzie wyglądało jak aluminiowe. Taką nakładkę można również nałożyć na okna drewniane. Jest do dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na estetycznym, eleganckim designie.

Dodaj komentarz