Okna gotowe na nowy rok

Świąteczną atmosferę było czuć w powietrzu od samego początku grudnia. Piękne ozdoby mogliśmy oglądać w oknach mieszkańców kraju, w każdym zakątku Polski. Przystrojone okna umilały serca przechodniów. Świecąca ozdoba jest gestem jednoczenia się wszystkich na święta, przy czym umila nie tylko widok spacerujących po mieście, jak i jest świetnym dodatkiem do wnętrza. Kolorowe, świecące bałwany, gwiazdki czy stroiki świetnie komponują się z choinką i bożonarodzeniowym wystrojem. Oto kilka pomysłów jak w okresie noworocznym udekorować okno, aby pasowało do zimowej aranżacji.

Kwiaty

Jest to dodatek, który pięknie sprawdza się na parapecie i otula wnętrze. Kwiaty to idealny dodatek do wnętrz, ożywiają przestrzeń i sprawiają, że pokój staje się bardziej przytulny. Nie każdy rośliny, pamiętajmy są przeznaczone do trzymania przy oknie, gdzie jest mocne światło dzienne lub blisko ciepły kaloryfer. Kwiatem, który przedłuży w naszym domu świąteczną atmosferę to oczywiście gwiazda betlejemska. Pasuje również do wystroju noworocznego, komponując się z choinką. Jej czerwony, żywy kolor na pewno ożywi i ociepli pomieszczenie. Zamiast klasycznej czerwienie można zasięgnąć po szlumbergerę zimową, która swą różową, delikatną barwą będzie wyglądać statecznie w zimowych promieniach słonecznych. Wilczomlecz nadobny to roślina podobna do gwiazdy betlejemskiej, która również spełni swoją rolę w udekorowaniu pomieszczenia. Bardziej eleganckim rozwiązaniem będzie skrzydłokwiat, który ma długie zielone liście, a mniejsze są w koloru białego. Dobrze sprawdzi się w stonowanych pomieszczeniach z każdego koloru oknem, idealnie pasować będzie do okna drewnianego. Świetną alternatywą dla okien wiszących są wiszące doniczki. Są to sznurki, których długość można regulować i zawiesić w dowolnym miejscu.

Kolorowe światełka

Czas nowego roku to dla jednych dość rodzinny czas, a dla innych czas szaleństw. Kolorowe lampki sprawdzą się świetnie przy każdej okazji. Możemy malutkie lampki zrobione z cienkiego drucika zawiesić nad oknem i przeciągnąć przez całą szerokość okien. Będzie wyglądać to estetycznie i również otuli pomieszczenie. Dla fanów żywych kolorów można w tym samym miejscu zawiesić mocne, świecące na różne kolory światełka.

Ozdoby naklejane

Najlepiej sprawdzą się na okna dachowe, takie ozdoby będziemy mogli podziwiać z pomieszczenia. Zimową dekorację można zrobić przy użyciu sztucznego śniegu i użyć do tego trochę swojej wyobraźni, wtedy ozdoby na pewno będą oryginalne. Jest to dodatkowo świetna zabawa.

Dodaj komentarz