Okna energooszczędne – domowe ciepło przez długie lata

Na etapie budowy domu warto zwrócić uwagę na materiały, z których będzie on wykonany. Dzięki zastosowaniu produktów energooszczędnych, jak na przykład odpowiednie okna, możemy w perspektywie obniżyć domowe rachunki za ogrzewanie.

Na rynku jest coraz więcej firm, oferujących rozwiązania, poprawiające efektywność energetyczną nieruchomości. Jednym z najważniejszych elementów domu są okna, przez które ucieka od 15% do nawet 25% ciepła . W jaki sposób zatem zatrzymać ciepło w domu, zmniejszając zużycie energii potrzebnej do jego ogrzania? Odpowiedzią może być inwestycja w nowoczesne okna energooszczędne.

Okna o wysokich parametrach pod względem termoizolacyjności dostępne są między innymi w ofercie OKNOPLAST-Kraków. Energooszczędne okno Thermic 90 wykonane jest z 6-komorowego profilu o szerokości 90 mm. Najwyższe parametry izolacji cieplnej osiągnąć można między innymi dzięki specjalnej konstrukcji profilu oraz zastosowaniu wkładki termicznej w ramie. Ważnym elementem okna Thermic 90 jest ponadto potrójny pakiet szybowy o szerokość 40-44 mm i współczynniku przenikalności cieplnej szyby nawet U=0,5 W/m2K. Komory międzyszybowe wypełnione zostały gazem szlachetnym, argonem, co poprawia izolacyjność termiczną okna – tłumaczy Rafał Karaś, Menadżer ds. doradztwa technicznego z OKNOPLAST-Kraków.

W oknach Thermic 90 można dodatkowo zastosować specjalną ramkę międzyszybową tzw. termoramkę wykonaną ze stali szlachetnej. Dzięki niej ilość ciepła uciekającego przez okno zostanie znacznie zmniejszona. Termoramka niweluje też dodatkowo uciążliwe zjawisko roszenia się szyb – mówi Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków.

W oknach energooszczędnych od OKNOPLAST-Kraków umieszczono także zaawansowany pod względem technologicznym pakiet trzech uszczelek wykonanych z materiału EPDM. Zabezpieczają one przez zimnem, wilgocią i niechcianym przepływem powietrza, kiedy okna są zamknięte. Dzięki temu okna są szczelne i zapewniają dobrą izolację akustyczną – dodaje Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków.

Od niedawna okna Thermic 90 można wyposażyć w jeszcze „cieplejszą szybę” o współczynniku przenikania ciepła o wartości U=0,5 W/m2K. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wyniesie tylko U=0,8 W/m2K.

  • Tak dobry wynik izolacyjności nie byłby możliwy, gdyby nie pozostałe elementy Thermic 90 czyli:
  • 6-komorowy profil o szerokości zabudowy 90 mm,
  • wkładka termiczna umieszczona w ramie okna,
  • wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym,
  • potrójny układ uszczelek EPDM.

Okno Thermic 90 z oferty OKNOPLAST-Kraków zostało docenione przez profesjonalistów z branży okiennej. Kapituła II edycji konkursu „VIP – Najlepsze okna i drzwi” organizowanego przez portal branżowy Infookno.pl, nagrodziła Thermic 90 w kategorii „Najlepszego energooszczędne okno z PVC”.

Dodaj komentarz