Okna dachowe o podwyższonej osi obrotu

Okna o podwyższonej osi obrotu z nowej linii proSky to rozwiązania zapewniające wysoki komfort użytkowania poddasza. Duże okna proSky zapewniają mnóstwo światła i nieograniczony widok. Innowacyjne mechanizmy oraz podwyższona oś obrotu skrzydła powoduje, że nawet wysoka osoba z łatwością może podejść do krawędzi otwartego okna.

Skrzydło otwierane jest obrotowo, a klamka w dolnej części zapewnia wygodną obsługę. W ofercie FAKRO znajdują się dwa okna o podwyższonej osi obrotu: FYP-V proSky oraz okno z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky. Okna dachowe FYP-V proSky to okna o standardowych szerokościach, ale dużych wysokościach do 180 cm. Dzięki unikatowej konstrukcji okuć oraz osi obrotu, która znajduje się powyżej połowy wysokości, okno łączy w sobie zalety okna klapowego oraz obrotowego.

Dolna część skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0° do 45° podtrzymywane jest przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który umożliwia pozostawienie otwartego skrzydła w dowolnej pozycji w tym zakresie. Skrzydło do mycia blokowane jest przez zasuwkę przy obrocie o kąt 160°, podobnie jak w przypadku każdego okna obrotowego. Obsługa okna odbywa się za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła, co sprawia, że klamka zawsze jest w zasięgu ręki. Klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia.

Okno FDY-V Duet proSky posiada dodatkowe, nieotwierane dolne skrzydło, co pozwala osiągnąć wysokość okna do 206 cm. Skrzydło to wyposażone jest w pakiet szybowy z bezpieczną szybą laminowaną. Umożliwia to nawet dzieciom bezpieczne oglądanie otoczenia. Można przez nie swobodnie patrzeć również w pozycji siedzącej. Należy podkreślić, że im wyżej będzie zamontowane okno tym lepsze będzie doświetlenie pomieszczenia. Ważna jest też wygoda użytkowania oraz zachowanie kontaktu wzrokowego z otoczeniem przez okno.

Do tej pory spełnienie tych warunków możliwe było wyłącznie przy wykorzystaniu zespolenia pionowego dwóch okien dachowych. Stworzone przez Fakro okna dachowe o wysokościach od 160 do 206 cm umożliwiają osiągnięcie prawidłowego doświetlenia przy zachowaniu wygody użytkowania za pomocą jednego okna o podwyższonej osi obrotu Duet proSky. Okno FDY-V zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W oknie z naświetlem szerokość elementu łączącego wynosi 15 cm, natomiast w standardowym zespoleniu 30 cm.

Okna o podwyższonej osi obrotu wyposażone są w automatyczny nawiewnik V40P, który dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia, zapewniając zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej. Okna proSky wykonane są w systemie wzmocnienia konstrukcji topSafe i posiadają podwyższoną odporność na włamanie.

Okna dachowego Fakro nie da się w łatwy sposób otworzyć, np. poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów. Montaż wszystkich okien proSky w połaci dachu odbywa się w standardowy sposób, identycznie jak pozostałych okien dachowych Fakro. W tym rozwiązaniu większą powierzchnię przeszklenia osiągnięto poprzez powiększenie długości, a nie szerokości. Okno FDY-V o rozmiarze 78×206 cm daje większą powierzchnię doświetlenia niż okna o rozmiarze 134×118 cm, a dodatkowo mieści się w standardowym rozstawie krokwi. Nie ma więc konieczności przeprowadzania kosztownych zmian w konstrukcji dachu. Okna o podwyższonej osi obrotu proSky dopasowane są do systemu produktów Fakro. Oznacza to, że możemy je montować z kołnierzami uszczelniającymi Fakro oraz wzbogacić je o dodatki z oferty Fakro.

Dodaj komentarz