Ogród zimowy

Kto z nas nie marzy o słońcu i zieleni przez cały rok. Namiastką w realizacji tego pragnienia, jest stworzenie pomieszczenia nazwanego ogrodem zimowym.

Ogród zimowy

Co ciekawe – nazwany zimowym – poprawia bilans cieplny budynku, ponieważ odzyskuje ciepło słoneczne i oddaje je do sąsiadujących pomieszczeń w okresie zimy.

Ogród zimowy nie jest koncepcją nową, bo od dawnych czasów wiele dworków i budynków pałacowych posiadało oranżerię, która stanowiła przedłużenie salonu. Obecnie takie pomieszczenie staje się sercem domu, często powierzchnią najbardziej reprezentacyjną, gdzie chcemy spędzać jak najwięcej czasu. Dzięki nowoczesnym systemom aluminiowym kształt, forma i styl ogrodów zimowych spełnia nawet najbardziej wyrafinowane architektonicznie wyzwania.

W tradycyjnym znaczeniu ogród zimowy to nieogrzewana weranda, używana w sezonie wiosenno-letnim, pozwalająca na przedłużenie okresu wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą. Dzięki aluminiowym profilom izolowanym termicznie połączonym ze szkłem izolacyjnym Możliwe jest również przeznaczenie ogrodu zimowego jako całorocznego pomieszczenia mieszkalnego, uzyskanego. Pomieszczenia tego typu są ekonomiczne pod względem energetycznym zapewniając odpowiedni komfort cieplny również zimą.

Ogród zimowy

Warunki panujące w ogrodzie zimowym w znacznej mierze zależą od jego usytuowania względem stron świata. Decydując się na ogród zimowy należy pamiętać, że jego lokalizacja wpływa na układ funkcjonalny całego budynku. Najbardziej uniwersalna jest strona wschodnia albo zachodnia. Panują tu umiarkowane warunki termiczne, dlatego trudno jest o przegrzanie lub nadmierne wychłodzenie pomieszczenia.

Dzięki ogrodowi zimowemu zyskuje się nową jakość przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcja ogrodu zimowego uatrakcyjni bryłę każdego domu, czyniąc go bardziej rozłożystym i ekskluzywnym.

Ogród zimowy

Dodaj komentarz