Nowość – okno z obniżonym montażem

Aby uniknąć niechcianych uszkodzeń, czy zwiększyć odporność okna na niesprzyjające warunki atmosferyczne firma Velux proponuje całkiem nowe rozwiązanie przy montażu okna. Jest to obniżony montaż, dzięki któremu zwiększy się izolacja okienna.

Standardowe okno jest szybkie i łatwe w montażu. Dach wygląda na wykonany dobrze, ładny i przede wszystkim takie zamontowanie okna dodaje lekkości w wyglądzie całego dachu, gdyż okna nie wystają ponad powierzchnię dachu. Dzięki temu okno jest równo położone i ciepło będące w domu nie przedostaje się na zewnątrz. Aby zamontować okno z obniżonym montażem musimy zdecydować o tym w chwili wybierania kołnierza uszczelniającego.

Takie okna zamiast klasycznej ramy drewnianej, które nie jest najlepszym izolatek i może przepuszczać ciepło, ma drewno i ościeżnicę połączoną z olistyrenem ekspandowanym, który stanowi o wiele lepsze zabezpieczenie ciepła niż zwykła drewno. W takim oknie o niższym osadzeniu zwiększa się powierzchnia szyby o 10 procent, przez co do pomieszczenia wpada więcej światła niż przy standardowym oknie. Światło jest jednym z ważniejszych aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze okna. Promienie słoneczne mają wpływ nie tylko na ładny i milszy wygląd wnętrza, ale również wpływa na nasz nastrój i zdrowie. Niższe osadzenie ramy okna gwarantuje o wiele lepszą izolację cieplną.

Jest to również dobry sposób, aby zapobiec wilgoci

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem są okna firmy Fakro, które mają niestandardową wysokość okien, co rzuca się w oczy od samego początku. Są to okna, które w modelu proSky osiągają imponującą długość, nawet 180 cm. Tak duże okno gwarantuje nam niezależnie od pogody, dużo światła w pomieszczeniu. A do takiego efektu wystarczy nawet tylko jedno takie okno. Oś obrotu jest podwyższona, co staje się o wiele bardziej komfortowe dla osób wysokich, które zawsze musiały uważać na głowę przy otwartym oknie. Okno to można rozsunąć do 40 stopni, a stabilność okna będzie niezmieniona. Klamka znajduje się na dole okna, jest to przyjemne w używaniu zarówno dla osób niskich, jak i tych wysokich. Okna te są bezpieczne, mają możliwość blokowania klamki. Łączenia między ścianami są bezszczelinowe, nie ma możliwości wypchnięcia żadnej ościeżnicy. Szybka zewnętrzna zrobiona jest ze szkła hartowanego, którego prawdopodobieństwo stłuczenia, nawet przy mocnym uderzeniu jest znikoma. Profile okna są dodatkowo wzmacniane, dlatego cała konstrukcja jest jak najbardziej solidna.

Dodaj komentarz