Nowe granice ochrony przeciwsłonecznej

Wysoka selektywność, idealna przezierność, znakomita izolacja przed stratami ciepła z pomieszczenia, szerokie spektrum zastosowań – to tylko kilka zalet SGG COOL-LITE XTREME, nowego szkła z ochroną przeciwsłoneczną z oferty firmy Saint-Gobain Glass.

SGG COOL-LITE XTREME 60/28 to nowe szkło z ochroną przeciwsłoneczną w ofercie firmy Saint-Gobain Glass. Technologicznie jest to szkło bezbarwne SGG PLANILUX z powłoką przeciwsłoneczną naniesioną w technologii magnetronowej. SGG COOL-LITE XTREME 60/28 oferuje wysoką – dotychczas nieuzyskiwaną selektywność – której wartość przekracza 2, co jest prawdziwą rewolucją w grupie szkieł z ochroną przeciwsłoneczną.

Określenie „ekstremalny” użyte w nazwie szkła ma odzwierciedlenie w jego właściwościach, a co za tym idzie – także w korzyściach dla klienta. Po pierwsze SGG COOL-LITE XTREME 60/28 charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością (60%), dzięki czemu zapewnia w pomieszczeniu pożądaną ilość światła. Po drugie – Solar Factor szkła na poziomie 28% blokuje przenikanie ciepła słonecznego do środka pomieszczeń, co pozwala wyraźnie obniżyć koszty związane z chłodzeniem. Korzyścią dla użytkownika jest też zwiększenie komfortu w pomieszczeniach i utrzymanie przyjaznej temperatury nawet podczas pełni słonecznego lata.

SGG COOL-LITE XTREME 60/28 jest najtańszym wariantem ochrony przeciwsłonecznej jeśli chodzi o koszty wytworzenia i konserwacji. Ponadto, dzięki korzystnej wartości współczynnika Ug wynoszącej 1,0 W/m2K, nawet w przypadku standardowej budowy szyby zespolonej uzyskana zostaje bardzo dobra izolacja ciepła wytwarzanego w pomieszczeniu.

Wreszcie zaś, niski współczynnik odbicia zewnętrznego oraz neutralny wygląd szkła sprawiają, że szkło jest doskonałym produktem dla nowoczesnej architektury biurowców, hoteli, czy budynków mieszkalnych. Właściwości ochrony przed nadmiernym słońcem pozwalają całkowicie lub częściowo zrezygnować z żaluzji i rolet, co korzystnie wpływa na estetykę budynku.

  • Dane techniczne SGG COOL-LITE XTREME 60/28 (Wartości wg norm PN-EN 410, PN-EN 673):
  • Przepuszczalność światła TL – 60 %
  • Odbicie światła RL – 14 %
  • Solar Factor g (całkowita transmisja energii) – 28 %
  • Przenikanie ciepła Ug [W/m2K] = 1,0 (dla standardowej budowy szyby wypełnionej argonem (90%)

Dodaj komentarz