Niestandardowe okucia w oknach

Na rynku istnieje wiele ciekawych propozycji, które wzbogacają funkcjonalność okien. Przykładowo, jeśli zależy nam na bardzo dużych drzwiach balkonowych, one wcale nie muszą się otwierać w sposób tradycyjny, ale mogą być na przykład przesuwne.

Niestandardowe okucia w oknach

Tego typu rozwiązanie, ale już o lżejszej konstrukcji, jest również praktyczne w kuchni. Jeśli okno znajduje się na przeciwko zlewu, okucia przesuwne umożliwiają swobodne otwieranie skrzydła tak, aby nie kolidowało z baterią. W takim przypadku warto wybrać także okno obrotowe, wykonane w systemie skandynawskim. W odróżnieniu od typowych zawiasów, w których okno pracuje wokół własnej osi, w naszym systemie cała operacja otwierana odbywa się na zewnątrz.

#zdjecie0#Jeśli skrzydło okna mogłoby kolidować z meblami znajdującymi się w pomieszczeniu lub z innych względów chcielibyśmy zdecydować się na okno otwierane na zewnątrz, sprytnym rozwiązaniem są specjalne nożycowe zawiasy. Z jednej strony ograniczają one kąt otwarcia okna, z drugiej zaś zapewniają stabilne położenie otwartego skrzydła. Takie zawiasy pozwalają na pełną kontrolę otwartego okna.

Niestandardowe okucia w oknach

Dodaj komentarz