Niespodziewani goście na noc? Żaden problem

Niespodziewani goście mogą okazać się dużym problemem. Przezorni gospodarze są jednak w stanie przygotować się zawczasu na różne możliwości. Wygodnym rozwiązaniem, żeby kogoś przenocować w razie potrzeby jest rozkładana kanapa, niestety nie każdy ma tyle miejsca w domu, żeby ją wstawić. Z pomocą mogą przyjść jednak inne możliwości, dzięki którym doskonale damy sobie radę w zaskakującej sytuacji.

Gdzie przenocować niespodziewanych gości?

Kiedy w domu brakuje rozkładanej sofy, nie mówiąc o dodatkowym łóżku, czasami trudno wyobrazić sobie,  że przenocujemy w domu rodzinę lub przyjaciół. Zdarza się jednak, że niespodziewanie ktoś poprosi o pomoc, przedłuży się miłe spotkanie lub wynikną inne okoliczności i pojawi się problem. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy dobra organizacja i trochę sprytu, żeby bez problemu sprostać takim sytuacjom. W każdym domu powinny znajdować się śpiwory, materace, maty i poduszki, które będą gotowe przyjść z pomocą, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba. Dzięki takim prostym rozwiązaniom można spokojnie ułożyć do snu nawet kilka osób. Zdarza się, że nie mamy w domu żadnej z wyżej wymienionych rzeczy, co zrobić w takiej sytuacji? Na szczęście istnieje możliwość szybkiego pojechania do sklepu Decathlon i wybrania niezbędnych produktów. Jeśli liczy się każda chwila, w wielu przypadkach można też zamówić konkretne rzeczy i odebrać je już w ciągu godziny.

Materac, mata, a może jeszcze coś innego?

Zarówno dmuchane materace, jak i maty czy śpiwory po wizycie gości wystarczy zwinąć, a następnie schować w szafie, gdzie będą czekały na następną okazję. Ich wielkim plusem jest zatem zaoszczędzone w domu miejsce. Są też łatwe w utrzymaniu czystości i higieniczne, posłania wystarczy przetrzeć, chociaż ich dezynfekcja również nie stanowi żadnego problemu, jeśli będzie to konieczne. Śpiwory natomiast można wygodnie wyprać. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup łóżka polowego, zajmuje ono nieco więcej miejsca, ale zapewnia większy komfort, więc jeśli zdarza się, że niespodziewanie zostaje w naszym domu na noc osoba starsza, może okazać się dla niej wygodniejsze. Wybór zależy od tego jaką kwotę chcemy przeznaczyć na zakup, jaką ilością miejsca dysponujemy (czasami liczy się każdy centymetr), a także jak często przewidujemy, że będą pojawiać się podobne sytuacje. Co ważne, matę lub śpiwór można z powodzeniem wykorzystywać również w czasie kempingów lub zabrać ze sobą, jeśli planujemy nocować poza domem.

Duży problem, łatwe rozwiązanie

Obecnie dostępnych jest mnóstwo wygodnych możliwości, dlatego dłuższa wizyta niespodziewanych gości nie stanowi już tak wielkiego wyzwania. Jeśli tylko nie brakuje nam gościnności, z pewnością nie będzie dla nas problemem, a przyjemnością, nawet jeśli nasze mieszkanie nie jest na to zupełnie przygotowane.  Najlepiej jednak wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni materac lub matę, żeby uniknąć stresu w sytuacji, kiedy okażą się niezbędne.  Świadomość, że rodzina lub przyjaciele są u nas zawsze mile widziani jest bardzo przyjemna dla obu stron.

Dodaj komentarz