Najlepsze okna plastikowe

Okna plastikowe są montowane przeważanie w każdych domach. Jest to najtańsze rozwiązanie, które w zależności od ceny może posłużyć nawet na lata. Pamiętajmy jednak, że okna te nie są najlepszej jakości, a najwyższej klasy produkty dostępne na ryku to okna aluminiowe i w zależności od preferencji, okna drewniane. Te ostatnie mimo zwiększonej potrzeby o dbałość, są równie dobre co aluminiowe. Jednak nie każdy może wydać fortunę na dobrej jakości okna, więc jak wybrać te, które będą przystępne cenowo a będą służyć klientowi latami? Oto ranking najlepszych okien plastikowych:

Trwałość

Jest to cecha, która przy wyborze okna musi być spełniona. Trwałość to element, który zapewni nam żywotność przedmiotu. Uwagę trzeba zwrócić na profil okna. Warto przy wyborze, zapytać pracowników sklepu o szczegółowe informacje. Profil okna musi być wykonany w klasie A, gwarantuje to solidność ramy i mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia jej w czasie wieloletniego użytkowania okna. Klasa A zapewnia, że ścianka ma minimum 2,8 mm grubości. Taka grubość sprawi, że rama nie pęknie przy eksploatacji, czy chociażby montażu.

Dobre uszczelki

Element ten zagwarantuje nam wysoką szczelność na wiatr, hałas czy wodę, dzięki czemu unikniemy w domu nieprzyjemnych hałasów czy wilgoci. Uszczelki można regulować zależnie od pory roku, więc wybierając bardzo zwarte, nie musimy się martwić o to, że powietrze w naszym pomieszczeniu będzie stało w miejscu, ono będzie się naturalnie wentylować.

Dodatkowe elementy

Okucia są równie ważne co stabilne ramy okna. Dzięki okuciom okno będzie się dobrze trzymać w ścianie. Zwracając uwagę na okucia warto wybrać te z najlepszego materiału. Ten czynnik głównie wpłynie trwałość na przestrzeni wielu lat, nawet kilka dziesięciu.

Energooszczędność

Okno powinno zawierać sześciokomorowe profile, lub nawet większą liczbę. Dodatkowo w środku ramy powinna być specjalna wkładka, która zapobiega przedostawaniu się ciepła na zewnątrz.

Szyba

Jest to szczególnie ważny element, który również przyczynia się do utraty ciepła. W nowoczesnych oknach jest zazwyczaj potrójna szybka, jednak zdarza się jeszcze natrafić na podwójną. Przerwa między szybami w nowych oknach wypełniona jest gazem- argonem. Ramka w dobrych oknach, będzie termoizolacyjna. Warto pytać właśnie o takie rzecz, sprzedawcy będą wiedzieć takie rzeczy.

Dodaj komentarz