Modele okien PCV

Okna wybieramy tak, aby służyły nam przez lata. Przy rozważaniu różnych modeli warto zwrócić uwagę nie tylko cenę. Najważniejszymi czynnikami jest termoizolacja, dobre tłumienie hałasów z zewnątrz oraz bezpieczeństwo. Zazwyczaj zakup solarki jest rozwiązaniem, które wybiera większość- przystępna cena oraz dość dobre parametry.

Zakup okna najlepiej zacząć od określenia własnych potrzeb, tego czy w domu są dzieci, na co okna mogą być narażone i do czego mają głównie służyć, gdyż inne okna wybiera się do pomieszczeń mieszkalnych, a inne do dużych przestrzeni, które nie potrzebują idealnej izolacji. W wyborze okna PCV na pewno zwrócić uwagę trzeba na rodzaj profili oraz materiał z jakiego są wykonane. Profil zagwarantuje nam szczególną trwałość, która przyczyni się do długiej żywotności okna. Jeżeli chodzi o utrzymanie takiego okna, to jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać o regularnym smarowaniu okuć.

Modele okien zależne są od koloru

Można wybrać tradycyjny biały kolor lub za dopłaty, całkiem inny dopasowany do naszego gusty i wnętrza. Dostępne są również okna dwukolorowe, które na zewnątrz mają kolor a w środku są białe.

Szyby są wyznacznikiem systemu cieplnego i również w zależności od typu szyby wybieramy okna. Najlepszym rozwiązaniem są szyby potrójne, są one już w najnowszych oknach produkowane regularni, jednak starsze modele, które mamy chociażby w domu posiadają tylko dwie szyby. Najlepiej zapytać pracowników lub doczytać na stronie producenta czy szyby między sobą wypełnione są powietrzem czy gazem, gdyż gaz ma lepsze właściwości izolacyjne. Przeważnie szerokość komory wynosi 16mm i im taka komora jest szersza, tym ma większą możliwość ocieplenia pomieszczenia. Szyby w oknach mają różne właściwości. Głównym czynnikiem jest pochłanianie ciepła z zewnątrz i dobra izolacja.

Następną ważną cechą jest to aby szyby chroniły przed przegrzaniem pomieszczenia

Warto również zaopatrzyć się w szyby, które posiadają powłokę samoczyszczącą, która nie zbiera brudu na oknie i wygląda estetycznie i schludnie. Gwarantuje to o wiele mniej pracy przy dbaniu o takie okna. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo- folia antywłamaniowa zabezpieczy okno przed mocniejszymi uderzeniami, co będzie również bezpiecznym rozwiązaniem, gdy w domu jest małe dziecko, w wypadku bardziej szalonej zabawy mamy większą gwarancję tego, że nic złego się nie wydarzy. Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając model okna jest jego dźwiękoszczelność. Zaletą jest wygłuszanie nieprzyjaznych dźwięków i hałasów dużego miasta i ulicy.

Dodaj komentarz