Konserwacja drewnianych okien i drzwi to nic trudnego

Drewno to naturalny materiał, piękny i elegancki. Bardzo wielu z nas dostrzega jego zalety, ale obawia się czy konserwacja drewnianych okien i drzwi lub ich starzenie nie będą stanowiły problemu. Wątpliwości są zrozumiałe ale bezpodstawne, bowiem nowoczesne środki pielęgnujące utrzymają drewniane okna i drzwi w idealnym stanie i pozwolą cieszyć się ich pięknem przez długie lata.

Mleczko Sigma Protektor to profesjonalny środek do konserwacji i pielęgnacji drewnianych powierzchni okien i drzwi wykończonych wyrobami Sigma Coatings, stosowanymi przez Stolbud Włoszczowa S.A. (nie może być stosowane na drzwi drewniane olejowane lub woskowane). Mleczko można zastosować na wszystkie kolory kryjące z palety RAL lub transparentne lazury.

Mleczko wypełnia mikropęknięcia, chroni przed wilgocią i ułatwia czyszczenie. Regularne stosowanie dwa razy do roku pozwala znacząco wydłużyć odstępy pomiędzy pracami renowacyjnymi okien. Nakładając preparat na zewnętrzne strony stolarki uzyskamy ochronę podobną jak ta, którą zapewnia butom pasta do butów. Oczywiście mleczko może być również stosowane od wewnątrz.

Po zastosowaniu mleczka na oknie lub drzwiach pozostaje na powierzchni powłoki malarskiej cienka warstwa wosków, która zapewnia dodatkową barierę ochronną spowalniającą proces niszczenia drewnianej powierzchni. Dzięki regularnemu stosowaniu mleczka okna i drzwi można utrzymać w stanie nie wymagającym malowania farbami renowacyjnymi nawet przez 6 do 8 lat.

Sposób użycia

Okna lub drzwi wystarczy umyć, wysuszyć a na wilgotną miękką szmatkę nałożyć mleczko i delikatnie nanieść na okno i drzwi. W przypadku dużych płaskich powierzchni np. drzwi po naniesieniu mleczka całą powierzchnię należy delikatnie przetrzeć wilgotną czystą szmatką, aby wyeliminować różnice w połysku.

Dodaj komentarz