Klasyczny biały czy może jednak kolor?

Białe okna to najpopularniejszy kolor i rzadko spotyka się innego rodzaju ramy niż klasyczną biel. Jest to dobre rozwiązanie do modernistycznego wystroju mieszkania, w którym króluje biel, jednak nie do każdego wnętrza ona pasuje. Coraz bardziej popularne stają się okna drewniane, które w swej konstrukcji stają się coraz bardziej podobne do okien plastikowych i tak samo użytkowe jak one. Drewniane ramy wyglądają świetnie w nowych wnętrzach stylizowanych na styl vintage czy drewnianych domkach. Kolor okna jest tak samo ważny jak jego parametry, szczelność czy dźwiękoszczelność. Kolor wpłynie na wygląd naszego wnętrza. Warto może rozpatrzeć inne opcje niż klasyczny biały?

Najczęściej wybieranym kolorem zaraz po bieli jest brązowy

Tutaj odcień koloru zależy już od producenta. Brąz świetnie pasuje do niektórych wnętrz, potrafi ocieplić wnętrze i dodać mu charakteru. Brązowe okna są ładnym i eleganckim rozwiązaniem. Do wyboru mamy również okna drewnopodobne, które są o wiele tańsze niż prawdziwe okna drewniane, zawierające wszystkie specyfikacje, które mają standardowe okna PCV. Takie okna będą eleganckim rozwiązaniem, jeżeli chcemy dokładniej popracować nad wyglądem naszego wnętrza. Są świetną alternatywą dla drewna, nie trzeba takich okien co kilka lat konserwować. Warto przy wyborze okna zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na uszczelki, aby te były solidne i nie zużywały się szybko.

Jeżeli chcemy wybrać okna kolorowe to mamy szeroki wybór, który na pewno trafi w nasz gust. Trzeba pamiętać, że okna to wybór na lata, dlatego trzeba dobrze przemyśleć kolor czy wymiar okna.

Jednak kolor biały wciąż króluje wśród wyboru koloru

Na co zwrócić uwagę przy takim rodzaju okien? Przede wszystkim aby wybrać śnieżnobiały kolor, który nie będzie sprawiał kłopotów w czyszczeniu. Warto przed podjęciem decyzji sprawdzić, w jakim stopniu schodzą zabrudzenia, gdyż białe okna szybko niestety się brudzą, a nie ma przecież nic gorszego jak zabrudzenie na idealnie białej okiennicy, którego nie można niczym usunąć. Kolor biały jest to klasyczne rozwiązanie, które satysfakcjonuje większość klientów. W wyborze okna najważniejszą rzeczą jest jego użytkowość, jednak kolor ma również ogromne znaczenie, które będzie musiało nas zadowalać przez lat. Dlatego każdy wybór, okna, mebli czy dodatków warto przemyśleć i starannie dopasować do naszej estetyki.

Dodaj komentarz