Kiedy kobieta kupuje okna

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawane za domenę mężczyzn. W społeczeństwie istniało bowiem przekonanie, że ważne elementy konstrukcyjne budynku, takie jakimi są okna, powinny być wybierane przez osobę z większym zmysłem technicznym. Tymczasem przy prawidłowym zamawianiu okien powinno się uwzględnić wiele aspektów czysto estetycznych, na które uwagę częściej zwracają kobiety.

Stąd też coraz częściej w salonach producentów okien spotkać można same panie lub też pary, które wspólnie podejmują decyzję w kwestii wyboru stolarki. Co zatem jest istotne z punktu widzenia kobiety?- tłumaczy Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Kobiety zwracają uwagę na szczegóły i detale
Izabela Tryba
, dyrektor handlowy OknoPlus

  • Na etapie, kiedy zostaną już uzgodnione szczegóły dotyczące wyposażenia i funkcji okien, panie zastanawiają się jeszcze nad takimi kwestiami jak kształt profilu, kolor okien czy wybór klamek. Kobiety zdają sobie bowiem sprawę, że idealny dobór tych elementów na ogół nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, podnosi natomiast walory estetyczne domu i pomaga stworzyć harmonijną kompozycję aranżacyjną. Okna powinny przecież kolorystycznie pasować zarówno do elewacji, dachu i rynien, jak i do barwy mebli, podłogi, parapetów czy karniszy.
  • Mając ten fakt na uwadze, klientki coraz częściej wybierają okna z ukrytymi zawiasami. Podobnie jest z kształtem profilu, który może być klasyczny lub zaokrąglony, a także kształtem listwy przyszybowej.Mężczyźni rzadko zwracają uwagę na ten element, kobiety natomiast świadomie wybierają listwę prostą, ozdobną lub też zaokrągloną. Co istotne, panie przykładają wagę nie tylko do koloru parapetów czy ram, ale także do barwy uszczelek i ramek międzyszybowych. Dopytują o interesujące je odcienie – srebro, szarość, beż czy brąz. Kolejną kwestią, która ma duże znaczenie dla klientek firmy OknoPlus jest wybór klamki okiennej.Kobiety patrzą na wnętrze całościowo, zwracają uwagę na szczegóły i detale, dlatego też nawet klamki potrafią dobrać tak, aby pasowały do całego wnętrza.
  • Do kuchni i łazienki wybierają najczęściej białe lub te wykonane ze stali szlachetnej, do pokoju zaś, w zależności od wystroju pomieszczenia – brązowe lub w kolorze starego złota.

Idealne okno powinno być nie tylko bezpieczne, szczelne i wygodne w użytkowaniu, ale również estetyczne. Z tego też względu podczas zakupu stolarki warto pewne kwestie pozostawić kobiecie. Wtedy zyskamy pewność, że nasz dom będzie prezentował się nad wyraz efektownie.

Dodaj komentarz