Ile kosztują ona aluminiowe?

To pytanie dla wielu osób jest jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze okien. Czy jednak warto kierować się wyłącznie ceną? Zainwestowanie w dobre jakościowo materiały sprawi, że przez długi czas nie będziemy musieli się martwić o ich wymianę czy częste naprawy. Okna aluminiowe pod względem energooszczędności i właściwości są bez wątpienia najlepszą opcją dostępną na rynku, jednak wielu potencjalnych klientów jednak odstrasza ich cena.

W parze z wyższą ceną idzie bardzo wysoka jakość

W tym przypadku droższe rzeczywiście oznacza lepsze. Wiele osób podczas wyboru decyduje się na okna drewniane, gdyż są one pośrednikiem cenowym między oknami PCV a oknami aluminiowymi. Jednak gdy okazuje się, że ich cena również nie należy na najniższych, bardzo często zmieniają zdanie i decydują się na tę najtańszą opcję. Są one dostępne w kolorach przypominających drewno, a ich niska cena jest kusząca dla większości klientów. Na okna aluminiowe decydują się w większości inwestorzy i deweloperzy. Kolejną grupą są osoby, które zaprojektowały budynek tak, że jego przeszklenie jest bardzo duże. Jednak wysoka cena gwarantuje dużo lepszą wytrzymałość i odporność na trudne warunki.

Okna aluminiowe zapewniają wytrzymałość na wiele lat

O ile okna drewniane i okna PCV kuszą dużo niższą ceną to niestety ich żywotność nie będzie tak długa jak w przypadku okien aluminiowych. Stolarka aluminiowa jest bowiem dużo bardziej wytrzymała niż ta drewniana lub plastikowa. Okna są dużo bardziej odporne na zniszczenia, nie ulegają korozji ani nie odkształcają się w wyniku zbyt niskich lub zbyt wysokich temperatur. Dodatkowo jako jedyna pozwala na tworzenie tak dużych przeszkleń a dzięki nowym metodom produkcji ram jest niezwykle plastyczna i pozwala stworzyć dowolne zgięcie.

Bez wątpienia stolarka aluminiowa jest najdroższą ze wszystkich dostępnych na rynku. Jej ceny są bowiem wyższe nawet o około sześćdziesiąt procent od okien wykonanych z plastiku, czyli najtańszej alternatywy. Jednak początkowy wkład finansowy gwarantuje nam brak późniejszych problemów czy konieczności szybkiej wymiany. Możliwości okien wykonanych z aluminium są zdecydowanie większe od pozostałych alternatyw.

Dodaj komentarz