GENEO – ciepłe i ciche okna nowej generacji

Coraz wyższe koszty ogrzewania sprawiają, że chętnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania, które nie tylko pozwalają nam zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale także dają możliwości wykonania okna o dowolnym kształcie i kolorze.

GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji

W ostatnich latach na znaczeniu zyskują alternatywne źródła energii. Dużą uwagę przywiązujemy także do dobrej izolacji termicznej ścian, fundamentów i dachu, a kupując okna zwracamy szczególną uwagę na ich parametry cieplne – i to zarówno w przypadku domów nowo budowanych, jak i modernizowanych.

Dobre okno to ciepłe okno

Właściwości termoizolacyjne okna określa współczynnik przenikania ciepła U. Podaje on, jaka ilość ciepła (w Watach) przenika przez metr kwadratowy powierzchni w ciągu jednej godziny. Im niższa jest wartość współczynnika przenikania ciepła, tym lepsze są parametry termoizolacyjne danego produktu. Obecne wymagania dla okien i drzwi balkonowych, opisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 06.11.2008, określają, iż maksymalny współczynnik U dla okien i drzwi balkonowych nie może być większy niż 1,7 – 1,8 W/m²K (w zależności od strefy klimatycznej).

Okna GENEO, wykonane z profili oferowanych przez firmę REHAU, nie tylko bez trudu spełniają te wymagania, ale również wykraczają daleko poza obecnie narzucone standardy. Doskonale chronią przed utratą ciepła i osiągają wartość współczynnika Uw do 0,75 W/m²K. Tak wysokie parametry to zasługa nowatorskich profili, wykonanych z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO (o współczynniku przenikania ciepła Uf=0,86 W/m²K) oraz dwukomorowej szyby o współczynniku Ug=0,6. Jeszcze lepsze wyniki uzyskują okna z profili GENEO PHZ, wyposażonych w specjalne wkładki ocieplające. Charakteryzujący profile współczynnik przenikania ciepła Uf= 0,79 W/m²K pozwala na ich stosowanie także w oknach pasywnych.

GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji

Dodatkowym atutem systemu GENEO, uzyskanym przez obniżenie wysokości profili skrzydła i ościeżnicy, jest zwiększona powierzchnia przeszklenia okien. Umożliwia to efektywniejsze pozyskiwanie ciepła i światła słonecznego, co także przekłada się na oszczędności.

Również w przypadku systemu drzwi zewnętrznych można mówić o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Uzyskiwany współczynnik przenikania ciepła profili Uf = 0,76 W/m²K.

Co sprawia, iż okna i drzwi GENEO mogą poszczycić się tak wysoką efektywnością w dziedzinie energooszczędności? Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne tworzywo kompozytowe RAU-FIPRO. Ten niezwykle wytrzymały materiał oraz specjalna budowa profili pozwalają w większości przypadków na eliminacje wzmocnień stalowych, stosowanych w tradycyjnej stolarce okiennej z PVC. Eliminacja stali redukuje ryzyko powstawania mostków cieplnych i ogranicza w sposób istotny ucieczkę ciepła z wnętrza budynku. Tym samym, okna i drzwi GENEO otwierają zupełnie nowe perspektywy w branży okiennej.

WŁAŚCIWOŚCI OKIEN GENEO

Rdzeń profili z RAU-FIRPO

System z uszczelką środkową

GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji
Opatentowane rozwiązanie, jakim jest rdzeń profili z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO, nadaje stolarce GENEO maksymalną stabilność. Dzięki tej stabilności, w ponad 90% zastosowań można zrezygnować z tradycyjnie stosowanych wzmocnień stalowych. Brak stali polepsza parametry cieplne profili, gdyż nie tworzą się mostki termiczne, wywołane jej obecnością.

Tworzywa kompozytowe sprawdzają się doskonale w warunkach ekstremalnych obciążeń, występujących przykładowo w technologiach lotniczych i Formule 1. Dzięki RAU-FIPRO technologia ta wkracza po raz pierwszy w dziedzinę stolarki otworowej.

W systemie GENEO trzy wysokiej jakości uszczelki umieszczone są na całym obwodzie okna. Wykonane są z długowiecznego materiału o wysokiej elastyczności, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zmieniona geometria uszczelek oraz powiększona odległość pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą zmniejsza siłę docisku, niezbędną do zamykania okien. Dzięki temu zwiększa się komfort obsługi, a okna dają się łatwo otwierać i zamykać.

Komory funkcyjne

Gładka powierzchnia profili HDF

GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji geneo5
Wkładki ocieplające thermo, umieszczone w komorach funkcyjnych, optymalizują parametry cieplne profili GENEO. Dzięki temu okna GENEO osiągają parametry przewidziane dla stolarki do budynków pasywnych. Profile GENEO to sprawdzona jakość gładkiej powierzchni zewnętrznej HDF (High Definition Finishing), z wysokiej klasy tworzywa RAU-PVC.
Jej gładkość sprawia, iż profile są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji oraz wysoce odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Wysokość złożenia profili

System zintegrowanych wzmocnień IVS

GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji GENEO - ciepłe i ciche okna nowej generacji

Stabilność konstrukcyjna profili umożliwia uzyskanie małych wysokości pakietu złożenia skrzydło-ościeżnica (115 mm), także przy dużych elementach okiennych (nawet o wysokości kondygnacji). Pozwala to na efektywne pozyskiwanie ciepła i światła słonecznego.

Opatentowny system zintegrowanych wzmocnień IVS wyposażony jest w kanały prowadzące z poprzecznymi usztywnieniami dla wkrętów. Zapewnia najwyższą sztywność i odporność profili na skręcanie.

Ochrona przed hałasem

System GENEO doskonale chroni nie tylko przed utratą ciepła, ale i przed zmorą cywilizacji – hałasem. W dzisiejszym świecie niemal wszystko – samochody, samoloty, maszyny, ludzie – stanowi źródło nieustannej emisji dźwięków. Dźwięki te stopniowo przeobrażają się w hałas, który nie tylko staje się nie do zniesienia, ale może zagrażać zdrowiu. Poziom hałasu powyżej 60 decybeli zaczyna negatywnie wpływać na organizm, a przy przekroczeniu 130 decybeli powoduje ból. Dlatego tak niezwykle ważna jest maksymalna izolacja od jego uciążliwych źródeł – przynajmniej w swoim mieszkaniu lub miejscu pracy. Okna z profili GENEO doskonale radzą sobie z tym problemem – przy doborze odpowiedniego pakietu oszklenia spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania. Przykładowo, dla szyby o izolacyjności akustycznej 50 dB można uzyskać izolacyjność okna Rw=47 dB. Ten poziom izolacyjności zalecany jest np. w pobliżu autostrad czy lotnisk.

Ochrona przed włamaniem

Również w dziedzinie zabezpieczenia przed włamaniami profile GENEO zdobywają same plusy. Profile są tak stabilne, iż nawet bez wzmocnień stalowych zapewnią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Badania okien, wykonane przez Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim, potwierdzają spełnienie wymagań dla klasy RC 2. Przy zastosowaniu dodatkowych środków można bez trudu osiągnąć klasę zabezpieczeń RC 3.

Dowolne kształty i kolory okien

System GENEO wykracza poza klasyczne rozwiązania okienne. Dzięki doskonałej stabilności tworzywa RAU-FIPRO oraz przemyślanej konstrukcji profili można zaprojektować okna o wielu nietypowych kształtach, jak. np. okna łukowe, trójkątne czy asymetryczne.

Szeroka paleta kolorów, w których dostępne są okna GENEO daje niemal nieograniczone pole do popisu. Dostępna jest nie tylko klasyczna biel – w ofercie są również okleiny imitujące drewno oraz w kolorach uniwersalnych, takich jak czerwień, zieleń czy modne ostatnio odcienie szarości. Paletę barw poszerzają także lakiery (ponad 170 odcieni z palety RAL) oraz specjalne nakładki aluminiowe.

Wygoda użytkowania

Wybierając okno, poza najważniejszymi parametrami dotyczącymi przenikania ciepła, należy wziąć także pod uwagę komfort użytkowania.

  • Łatwość czyszczenia i konserwacji. Dzięki niezwykle gładkiej powierzchni zewnętrznej profili HDF (High Definition Finishing) wszelkie zabrudzenia usuwa się szybko przy pomocy domowych środków myjących. Trzeba także pamiętać o regularnej konserwacji okien. Wystarczy raz do roku naoliwić wszystkie ruchome części okuć kilkoma kroplami oleju maszynowego oraz zakonserwować uszczelki silikonem do uszczelek.
  • Zamykanie i otwieranie okien: zmieniona geometria uszczelek oraz powiększona odległość pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą zmniejsza siłę docisku, niezbędną do zamykania okien. Kolejnym plusem jest brak stali w komorach profili. Dzięki lżejszym skrzydłom ułatwione jest ich otwieranie i zamykanie.

Więcej informacji o oknach i drzwiach nowej generacji GENEO można znaleźć na stronie www.oknageneo.pl

Rehau

Dodaj komentarz