Folia dekoracyjna na okno w łazience – dlaczego warto ją zastosować?

Funkcjonalnie urządzona przestrzeń w łazience pozwala na codzienne użytkowanie pomieszczenia w sposób wysoce komfortowy, jednak nie można zapominać o dekoracyjnym charakterze aranżacji wnętrza. Przestronna łazienka z oknem do ogromna wygoda, która jednocześnie wiąże się z koniecznością zagospodarowania wnęki okiennej w odpowiedni sposób. Osłona na okno wydaje się nieodłącznym elementem wystroju łazienki, dlatego warto zwrócić uwagę na nowoczesne folie dekoracyjne na okno, które stanowią ciekawą alternatywę dla zasłon czy żaluzji.

Folia okienna – dlaczego lepsza od zasłon i firanek?

Zasłony, firanki czy rolety to dość powszechny widok w polskich łazienkach, co nie oznacza, że jest on w pełni zasadny. Nieustannie panująca w łazienkach wilgoć zostaje absorbowana przez wszelkie osłony na okna wykonane z chłonnych materiałów, przez co utrzymanie ich optymalnej higieny czy estetyki jest trudne do osiągnięcia. Co więcej, zasłony czy rolety z masywnych tkanin często ograniczają ilość wpadającego do wnętrza światła naturalnego, co można rozpatrywać jako poważny mankament. Folia dekoracyjna na okno łazienkowe nie dość, że jest odporna na wodę i wilgoć, to w dodatku charakteryzuje się przepuszczalnością światła na poziomie 80%, co stanowi miłą odmianę w stosunku do ciężkich, masywnych zasłon materiałowych blokujących swobodny napływ promieni słonecznych.

Folie samoprzylepne okienne – gwarancja intymności

Naklejka na okno łazienkowe, oprócz zalet czysto praktycznych związanych z łatwym utrzymaniem, wyróżnia się wysoką skutecznością w całkowitym ograniczeniu widoczności z zewnątrz. Folia na szybę okienną w łazience pozwala zatem osiągnąć maksymalny poziom intymności w momencie korzystania z urządzeń sanitarnych bez obaw o naruszenie naszej prywatności przez przechodniów czy sąsiadów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technik produkcyjnych pozwalających uzyskać efekt mrożonego szkła. Folia szroniona może być również wzbogacona o druk ECO o charakterze dekoracyjnym, którego bogate wzornictwo pozwala swobodnie dostosować estetykę folii okiennej do aranżacji łazienki.

Folia okienna – szybki i sprawny montaż

Naklejenie folii okiennej na szybę w łazience na pierwszy rzut oka może wydawać się problematyczne, jednak w rzeczywistości nie wymaga fachowej wiedzy czy pomocy specjalisty. Folia na okno łazienkowe wyprodukowana w oparciu o technologię kleju kanalikowego jest niezwykle łatwa a aplikacji na szybę. Przed przyklejeniem folii dekoracyjnej na okno należy dokładnie umyć powierzchnię szyb, a podczas samej aplikacji pamiętać o precyzyjnym wygładzeniu naklejki okiennej i usunięciu pęcherzyków powietrza. O tym, jak prawidłowo nakleić folię okienną w łazience można dowiedzieć się z tego filmiku.

Dodaj komentarz