Elektryzująca technologia TEGOSOLAR

Większość prądu, który kupujemy od elektrowni powstaje w wyniku spalania węgla. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo jest to szkodliwe dla środowiska. Jednak nasz dom może korzystać z odnawialnego źródła energii – z samego Słońca.

Umożliwiają to… dachówki! Specjalne dachówki solarne TEGOSOLAR firmy Tegola to jednak nie tylko ekologia. Ich zastosowanie może nawet całkowicie wyeliminować domowe rachunki za elektryczność.

Kosmiczna technologia

Wbrew pozorom w Polsce również można korzystać z naturalnego promieniowania słonecznego jako źródła energii elektrycznej. Do produkcji dachówek TEGOSOLAR firmy Tegola została wykorzystana technologia i materiały stosowane do budowy satelitów przez NASA. Dzięki temu kąt nachylenia dachu oraz jego orientacja względem stron świata, choć nadal brane pod uwagę, znacznie straciły na znaczeniu. Zastosowanie krzemu amorficznego podnosi wydajność dachówek TEGOSOLAR nawet o 20 procent w porównaniu do tradycyjnych systemów bazujących na krzemie krystalicznym. Za powłokę służy nie szkło, lecz niezwykle śliska i gładka warstwa z supertworzywa – tefzalu. Jej specyficzna budowa bardzo skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu, co zapewnia najwyższą wydajność tej swoistej dachowej elektrowni bez potrzeby mycia.

Technologia TEGOSOLAR

Rozwiązanie wyjątkowo praktyczne

Dachówki TEGOSOLAR – mimo że sprzedawane nie na metry kwadratowe, a na kilowaty – ciągle pozostają dachówkami, czyli uszczelnieniem dachu. Łatwe i w pełni kompatybilne w montażu z innymi pokryciami bitumicznymi firmy Tegola zapewniają pełną i niezawodną izolację standardowego dachu. Jako pokrycie lekkie i elastyczne, dachówki TEGOSOLAR w najmniejszym stopniu nie zmieniają statyki dachu.

Kompleksowa obsługa

W zależności od potrzeb, dachówki solarne mogą pokrywać całość lub tylko część zapotrzebowania domostwa na energię elektryczną – dlatego właśnie sprzedaje się je na kilowaty. Producent i dystrybutor dachówek TEGOSOLAR – firma Tegola – oprócz ich fachowego montażu zapewnia również profesjonalną komputerową analizę warunków, w jakich będą pracować. Bierze ona pod uwagę konstrukcję domu i dachu oraz zagospodarowanie terenu wokół domu (wysokie drzewa lub pobliskie góry mogą zasłaniać światło) oraz jego położenie geograficzne (region). Wszystko po to, by zapewnić stały dopływ zakładanej ilości energii do domowej sieci – na przykład co najmniej jednego kilowata na dobę.

Fuzja estetyki i ekologii

Grafitowy kolor dachówek solarnych TEGOSOLAR doskonale komponuje się z wszystkimi rodzajami pokryć dachowych. Ich wyróżniająca się nowoczesnością powierzchnia może być oryginalną ozdobą dachu, podkreślającą zarazem dbałość o środowisko naturalne ludzi, którzy pod nim mieszkają. Ekologia, funkcjonalność i estetyka łączą się w… jednej dachówce.

Dodaj komentarz