Drzwi Schüco Corona CT 70 HS

Wielkoformatowe drzwi tarasowe łączą wnętrze budynku z jego otoczeniem. Odpowiednio dobrane, gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Drzwi podnośno-przesuwne Corona CT 70 HS zostały zaprojektowane, by maksymalnie ułatwić korzystanie z otwartej przestrzeni a przy tym chronić wnętrze domu przed niekorzystną aurą, hałasem i nieproszonymi gośćmi.

Moda na otwieranie wnętrz na otoczenie sprawiła, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesny dom bez wielkoformatowych przeszkleń. Drzwi i okna, tworzące ciekawe przejścia z pomieszczeń na taras, balkon czy też do ogrodu, optycznie powiększają strefę mieszkalną. Spełniają także funkcje doświetlania wnętrz a bryle domu nadają lekkości.

W trend ten znakomicie wpisują się przesuwne drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 HS z PVC gwarantujące dodatkowo maksymalny komfort obsługi, doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, hałasem i bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Bezgłośnie działający mechanizm jezdny pozwala lekko odwodzić drzwi do pozycji otwartej. Skrzydła pozostają równoległe do siebie nie zabierając przestrzeni, która może być wykorzystana pod aranżację. Dostępne są drzwi z jednym, dwoma lub czterema skrzydłami przesuwnymi w jednej ramie.

Pojedyncze zespoły drzwi przesuwnych o szerokości maksymalnej do 6500 i wysokości do 2600 mm mogą być łączone w większe zespoły. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, posiadającym funkcję uchylania lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. W wersjach trój- i czterodzielnych w zależności od układu pomieszczenia przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony.

Sprawdzony, stabilny system gwarantuje przy tym optymalne parametry charakterystyczne dla dostępnych na rynku systemów okiennych: przenikalność cieplną na poziomie Ud= 1,4 W/m²K (przy Ug= 1,1 W/m²K!) i izolacyjność akustyczną do 43 dB. Zastosowanie najwyższej jakości uszczelek EPDM przy uszczelnianiu krytycznych części konstrukcyjnych zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem i przenikaniem zimna.

System Schüco Corona CT 70 HS spełnia najwyższe standardy także pod kątem wygody i bezpieczeństwa.

  • Rozwiązanie niskiego progu zostało opracowane z myślą o wygodnym użytkowaniu i energooszczędności. Niski próg drzwiowy o wysokości nominalnej 26/46 mm umożliwia wygodne przechodzenie i nie stwarza bariery dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Osadzany w warstwie podłogi osiąga rzeczywistą wysokość 20 mm, tworząc bezpieczny pomost pomiędzy wnętrzem a tarasem czy balkonem. Drzwi z niskim progiem, zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania, chronią dom przed dostępem osób niepożądanych.
  • Aluminiowy profil progowy w drzwiach Schüco Corona CT 70 HS został ocieplony przekładkami termoizolacyjnymi i zabezpieczony przed infiltracją wody opadowej i wiatru. Wyeliminowano ryzyko powstawania zimnej strefy tuż przy podłodze, dzięki czemu drzwi w tym systemie gwarantują pełny komfort także w pomieszczeniach sypialnych.
  • Sprawdzone mechanizmy ryglujące spełniają najwyższe wymagania pod względem ochrony antywłamaniowej, dzięki czemu nawet duże drzwi wykonane w systemie Schüco Corona CT 70 HS stanowią barierę dla włamywaczy.
  • Pod względem estetycznym, zadbano o doskonałe dopasowanie okuć i optycznie wąskich profili w szerokim wyborze kolorystycznym. System poza profilami białymi i okleinowanymi w 22 wariantach imitujących do złudzenia wiele gatunków drewna jest oferowany także w odmianie Schüco Corona CT 70 HS Plus z zewnętrznymi aluminiowymi nakładkami, które dodatkowo zwiększają zakres zastosowań i wpływają na większą swobodę projektowania.

Najważniejsze cechy systemu Schüco Corona CT 70 HS

System Schüco Corona CT 70 HS z PVC cechuje stabilna konstrukcja z innowacyjnym systemem uszczelnień z EPDM. Zastosowanie przekładek termoizolacyjnych w profilu progowym i profilach wzmacniających gwarantuje idealny rozkład temperatur na całej powierzchni profilu. Rozwiązanie drzwi tarasowych z niskim progiem o wysokości 20 mm jest zgodne z wymaganiami architektury bez barier. System umożliwia wykonywanie ciepłych drzwi (Ud= 1,4 W/m²K), w różnych podziałach, o maksymalnym wymiarze do 6500 x 2600 mm, odpornych na warunki klimatyczne, hałas i próbę włamania.

Dodaj komentarz