Drewniane okna i drzwi w architekturze nowoczesnego wnętrza

Współczesne aranżacje domów oraz mieszkań opierają się na minimalizmie oraz kontrastach kolorystycznych. Ich cechą charakterystyczną jest także łączenie różnorodnych tworzyw, które podkreślają indywidualny styl pomieszczenia. Zastosowanie drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej w przestrzeni w której dominuje chrom oraz szkło jest niezwykle oryginalnym rozwiązaniem.

Drewno, jako materiał stosowany w aranżacji wnętrz, najczęściej wykorzystywane jest w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Jednak znajdzie ono również zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach, w których swobodnie łączy się ze sobą różne tworzywa. Minimalistyczny wystrój charakteryzuje się prostotą arażacyjną, przestrzennością oraz funkcjonalnością. Dominują kąty proste i geometryczne formy sprzętów. W pomieszczeniach najlepiej prezentują się neutralne lub intensywne kolory. Skomponowanie stolarki okiennej i drzwiowej z takim wystrojem może stanowić spore wyzwanie. Bogata oferta produktów firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) pozwoli na wybór drewnianych okien i drzwi, które doskonale wpiszą się w nowoczesny charakter naszego domu.

Drewno zawsze modne

Najczęściej stosowane materiały w minimalistycznym wnętrzu to szkło, metal oraz tworzywa sztuczne. Zestawienie z nimi drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej stworzy w pomieszczeniu niezwykły klimat. Produkty firmy Stolbud Włoszczowa wykonywane są z wysokiej jakości sosny, dębu lub drzewa meranti. Naturalne piękno drewna na zasadzie kontrastu skomponuje się z nowoczesnym salonem, kuchnią czy sypialnią.

Istotną rolę w urządzaniu pomieszczeń odgrywają także drzwi. Drewno, z którego są wykonane zapewni nie tylko trwałość i solidność, ale także wyjątkowy efekt wizualny. Atrakcyjne wzornictwo oraz unikalne kompozycje przeszkleń będą ozdobą minimalistycznego pomieszczenia.

Stolarka drewniana często kojarzona jest z klasycznie urządzonymi wnętrzami. Jednak współczesna architektura pozostawia nam tak wiele możliwości, że z powodzeniem możemy zastosować drewniane okna i drzwi także w modernistycznym pomieszczeniu. Solidność oraz wysoka jakość drewna to gwarancja długoletniego użytkowania.

Źródło: Stolbud Włoszczowa

Dodaj komentarz