Czy warto zdecydować się na drewniane okna?

Okna drewniane bez wątpienia przykuwają naszą uwagę. Dodają pomieszczeniom elegancji i w połączeniu z dobrze dobranym wnętrzem tworzą w domu aurę naturalności. Oprócz wyglądu są one dodatkowo wyjątkowo praktyczne. Okna drewniane to na pewno znakomita opcja dla osób, które poszukują sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań. Jakie jednak są ich plusy i minusy?

Idealne dla klimatu, który jest u nas w kraju

W Polsce wahania temperatur między poszczególnymi porami roku są bardzo duże. Różnica między latem a zimą to nawet pięćdziesiąt stopni. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze okien, które są szczególnie narażone na działanie zmiennych temperatur. Drewno jest wyjątkowo trwałe i nie zmienia swoich wymiarów nawet w tak skrajnych warunkach. Dodatkowo, wytrzymałość drewna pozwala na tworzenie okien o dużych rozmiarach. Jest to ważne przy budowaniu ogrodów zimowych lub przeszklonych tarasów, które zbudowane są w większości z okien oraz narażone są na skrajnie niskie lub wysokie temperatury.

Drewno wymaga regularnej pielęgnacji

Po zainwestowaniu w drewniane okna nie możemy zapominać o ich renowacji. Warto też co kilka dni zadbać o zewnętrzną warstwę lakierniczą. Jeżeli będziemy odpowiednio pielęgnować drewno to bez wątpienia będzie ono rewelacyjnie wykonywało swoje zadania przez wiele lat. Jeżeli jednak zaniedbamy sprawę i pozostawimy je bez wkładu na dłuższy okres to może skutkować widocznym uszkodzeniom, które wynikają z wpływu czynników zewnętrznych. Pielęgnacja drewnianych okien nie jest jednak ani kosztowna, ani skomplikowana, dlatego w większości przypadków nie ma z tym problemów.

Duże wymagania jeżeli chodzi o wystrój wnętrza? Drewno jest dobrym rozwiązaniem

Drewniane okna dają bardzo dużo możliwości, jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz. W zależności od tego jaki gatunek drewna wybierzemy możemy dobrać wzór i kolor, który będzie wyglądał rewelacyjnie z każdym elementem wystroju. Jeżeli jednak zapragniemy zmiany i znudzi nam się obecna aranżacja bez problemu będziemy mogli pomalować ramy okien i drzwi tarasowych by uzyskać inną barwę drewna. Dodatkowy plusem jest to, że przy drewnianych oknach możemy wybrać określony kształt i rozmiar.

Drewno to na pewno większy wydatek niż okna z innych materiałów, jednak dalej ma wielu zwolenników. Jego możliwości oraz dowolność aranżacji przykuwa uwagę dużej liczby osób. Dodatkowym i największym plusem jest jednak wytrzymałość okien drewnianych i właśnie to jest głównym powodem, dla którego ludzie się na nie decydują.

Dodaj komentarz