Czy okna aluminiowe są energooszczędne?

Dla wielu użytkowników ważne jest również to czy wybrany materiał nie będzie przyczyniał się do późniejszych dodatkowych kosztów. Aluminium pozwala na tworzenie przeszkleń w budynkach o naprawdę dużych rozmiarach. Nie wpływa to jednak negatywnie na ich energooszczędność, pozostaje ona tak samo wysoka przez cały okres użytkowania tego rodzaju okien.

Okna aluminiowe świetnie trzymają ciepło

Wiele osób kieruje mylne przeświadczenie, że skoro metal jest zimny to okna aluminiowe również będą sprawiały, że w pomieszczeniu będzie robiło się zimno dużo szybciej. Wbrew pozorom jednak okna aluminiowe mają certyfikaty budownictwa pasywnego. Świadczy to przede wszystkim o tym, że budynek został wykonany z założeniami budownictwa pasywnego. Jednak co to tak właściwie znaczy? Takie certyfikaty potwierdzają niskie zapotrzebowanie na energię przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu cieplnego. Już samo to może zburzyć stereotyp tego, że okna aluminiowe będą wychładzać nam pomieszczenia. Ponadto są one nawet cieplejsze niż okna PCV czy te wykonane z drewna.

Dobra izolacja jest kluczem do sukcesu

W oknach aluminiowych zastosowano właściwą izolacje w profilach, dzięki czemu nie przepuszczają one zimnego powietrza. Przy użyciu również odpowiedniego rodzaju szybcy, okna te mogą być używane w domach pasywnych. Te natomiast muszą spełniać najbardziej wymagające wymogi pod względem energooszczędności. Przestrzenie między szybami wypełniane są argonem, dodatkowo używane są do tego dwukomorowe pakiety szybowe. W niektórych wymagających przypadkach stosuje się nawet trzykomorowe.

Wszystkie te argumenty te argumenty potwierdzają, że okna aluminiowe wbrew pozorom wcale nie są zimne. Co więcej zapewniają leprze zatrzymywanie ciepła niż okna PCV czy okna drewniane. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie energooszczędność na wysokim poziomie. Koszty ogrzewania budynków dzięki temu nie są wysokie i pozwalają mieszkańcom minimalizować wydatki przeznaczone na ocieplenie to minimum.

Dodaj komentarz