Co warto wiedzieć o oknach drewniano-aluminiowych?

W wielkim skrócie stolarka ta łączy w sobie piękno drewna oraz jego właściwości z wytrzymałością aluminium. Ma ona wszystkie zalety okien drewnianych, a nie wymaga przy tym wkładu oraz regularnej konserwacji. Jest to jednak duży problem, który powoduje, że dużo osób decyduje się na wybór okien plastikowych.

Izolacja cieplna i dźwiękowa

Stolarka drewniano-aluminiowa słynie z tego, że doskonale zatrzymuje ciepło i przyczynia się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. By jednak dodatkowo zabezpieczyć się przed dostawaniem się chłodu do pomieszczeń warto jest polepszyć właściwości termoizolacyjne. Służy to też temu, że nawet głośne dźwięki nie będą przedostawały się przez szyby. Właściwości te przydają się szczególnie jeżeli żyjemy w tłocznej i głośnej dzielnicy. W oknach tych użyte zostały użyte pakiety dwukomorowe lub trzykomorowe, w zależności od tego na jakie się zdecydujemy. Dodatkowe nakładki oraz warstwy termoizolacyjne mogą poprawić właściwości zastosowanych tam materiałów i sprawić, że okna będą świetnie trzymały temperaturę oraz zadbają o nieprzepuszczanie hałasu z zewnątrz.

Przeróżne wzory i opcje kolorystyczne

Dzięki temu, że stolarka drewniano-aluminiowa łączy w sobie elegancję, klasykę i nowoczesność to można ją dopasować do wielu projektów i stylów stawianych budynków. Klienci mogą pozwolić sobie na wybór jednego z wielu dostępnych kształtów okien. Dodatkowym plusem jest bez wątpienia możliwość wyboru koloru drewna. Jeżeli jednak po latach zmieni nam się wizja i będziemy chcieli zmienić wygląd wnętrza to można bez problemu położyć nowy odcień drewna. Dzięki takiemu zabiegowi mamy duże możliwości przy projektowaniu wnętrz. Zewnętrzna, aluminiowa część może mieć przy tym zupełnie inny kolor, tak by pasowała do elewacji i całokształtu budynku.

Ceny okien drewniano-aluminiowych

Ta kwesta nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego jaką firmę wybierzemy oraz jaki rozmiar oraz rodzaj urozmaiceń wybierzemy. Szczuje się, że ceny stolarki drewniano-aluminiowej są wyższe o średnio sześćdziesiąt procent od stolarki plastikowej. Za ceną jednak idzie niezaprzeczalnie znakomita jakość. Wytrzymałość takich okien zapewnia nam dłuższe i lepsze użytkowanie.

Dodaj komentarz