Ciepła ramka w szybie

Z obowiązkowego elementu szyb zespolonych, jakim jest ramka dystansowa, firma Saint-Gobain Glass uczyniła produkt estetyczny i wysoce użyteczny.

Istotnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szkło zewnętrzne z wewnętrznym. Rolę niezbędnego w tym miejscu zespolenia firma Saint-Gobain umiejętnie połączyła z funkcją termoizolacyjną. Jako że ramka przygotowana została w 17 kolorach łatwo można ją dobrać do koloru profilu okna tworząc estetyczne zestawienia. Nowoczesny materiał i atrakcyjna forma dopełniają całości. Dzięki tym zaletom ciepła ramka SGG Swisspacer od ponad 10 lat utrzymuje pozycję lidera, wyprzedzając rozwiązania oparte na metalu.

Ciepła ramka SGG Swisspacer wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie cienką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia i aluminium zapewniają doskonałe przywieranie uszczelniaczy mocujących szybę zespoloną, zapewniając hermetyczność wobec gazów, które wypełniają przestrzeń międzyszybową, jak również wobec pary wodnej.

Doskonała izolacyjnie ciepła ramka skutecznie redukuje zjawisko mostka termicznego. (Brak zimnych stref przy oknie zapewnia stałą, komfortową temperaturę w całym pomieszczeniu.) Minimalizuje także ryzyko pęknięć termicznych szyb, które mogą powstawać samoistnie podczas bardzo srogiej zimy. SGG SWISSPACER zapobiega również zjawisku kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb, które wynika m.in. z dużej różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz okna.

Pozostałe zalety ciepłej ramki SGG SWISSPACER doceniane przez producentów okien i klientów ostatecznych to między innymi:

  • Optymalny opór cieplny – współczynnik przenikania ciepła w porównaniu z zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium jest o co najmniej 0,1 W/m²K niższy. Jego poprawa jest możliwa nawet o 0,3 W/m²K,
  • Wysoka izolacyjność termiczna – ciepła ramka poprawia współczynnik U okna nawet do 10%,
  • Odporność termiczna maksymalnie do 100°C,
  • Atrakcyjna forma dzięki tradycyjnemu cięciu i łączeniu pod kątem 90°, co daje perfekcyjne i estetyczne połączenie w narożnikach. Ramka jest bardzo estetyczna – jej matowa powierzchnia pozbawiona jest metalicznych odbić i refleksów. Bogata rama kolorystyczna pozwala dopasować kolor ramki do koloru profilu okna.
  • Korzyści użytkowe z zastosowania ciepłej ramki SGG Swisspacer mierzone są w konkretnych kwotach oszczędzonych przez klientów na termoizolacji pomieszczeń (przy zastosowaniu ramek dystansowych SGG Swisspacer można zaoszczędzić do 5 % kosztów ogrzewania).

Dodaj komentarz