Automatyczne okucia – activPilot Comfort PADM

activPilot Comfort PADM firmy Winkhaus to nowe okucie do okien umożliwiające automatyczne wietrzenie, niezależnie od obecności użytkownika.

Okucie uchylno-rozwierane activPilot Comfort umożliwia oprócz tradycyjnego otwarcia i uchylenia okna – także równoległe odsunięcie skrzydła od ramy. Pozwala ono uzyskać szczelinę o szerokości ok. 6mm na całym obwodzie skrzydła. Przez tę szczelinę odbywa się wymiana powietrza.

Nowy sposób wietrzenia jest zgodny z prawami fizyki, efektywny i energooszczędny. Zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu, pozwalając minimalizować straty energii.

Co bardzo ważne, dzięki specjalnej konstrukcji stalowych zaczepów na ramie okna, zarówno w tej pozycji jak i przy zaryglowanym skrzydle, okucie zachowuje wysoką odporność na włamanie (do klasy 2 wg normy ENV 1627-1630). Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy właściwości antywłamaniowe okien nawet podczas wietrzenia – niezależnie od tego, czy przebywamy w domu, czy poza nim.

Okucie WinkhausactivPilot Comfort PADM jest ponadto wyposażone w funkcję automatycznego wietrzenia. Innymi słowy: w zależności od potrzeb użytkownik programuje okno tak, by wietrzenie odbywało się automatycznie w określonych porach, przez określony czas. Możemy je zaprogramować w taki sposób, by zamykało się samo po 10, 20 lub 30 minutach. Oprócz tego możemy wybrać opcję „wietrzenie cykliczne”: wówczas okno co godzinę będzie ustawiało się w pozycji wietrzenia na 10 minut, a następnie automatycznie się zarygluje. Wygodnym rozwiązaniem, które ułatwia programowanie tych wszystkich opcji, jest panel sterujący umieszczony na skrzydle okna. Możemy obsługiwać go zarówno manualnie, jak i zdalnie – przy pomocy małego, poręcznego pilota. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Winkhaus możemy sterowaćfunkcjami okna, nawet do niego nie podchodząc. Jeśli jednak chcemy samodzielnie uchylić skrzydło, możemy to zrobić, wciskając przycisk znajdujący się na panelu.

Automatyczne okucia - activPilot Comfort PADM

Dodaj komentarz